Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Neatkarīgi no Covid-19 attīstīs digitālo mācīšanos

Zviedrija vērtē kļūdas Covid-19 krīzē

Zviedrijas galvenais epidemiologs: Cīņai ar Covid-19 tagad izvēlētos citu pieeju

Zviedrijas galvenais epidemiologs Anderss Tegnells atzinis, ka valsts pieeja cīņai ar Covid-19 varēja būt labāka. Koronavīruss Zviedrijā prasījis vairāk nekā 4500 cilvēku dzīvību. Vairums mirušo bija gados vecāki aprūpes namu iemītnieki, kurus neizdevās pasargāt no bīstamā vīrusa.  

Zviedrijas pieeja cīņai ar Covid-19, salīdzinot ar citām valstīm, bijusi salīdzinoši maiga. Kaut arī pasākumi, kuros piedalās vairāk nekā 50 cilvēku, bijuši liegti, zviedri turpināja apmeklēt restorānus, iepirkšanās centrus un sporta zāles. Bērni līdz 16 gadu vecumam krīzes laikā apmeklēja izglītības iestādes.

Pretrunīgi vērtētās pieejas autors ir valsts galvenais epidemiologs Anderss Tegnells.

Eksperts intervijā vietējam radio atzinis, ka ar šodienas zināšanām situāciju risinātu citādi, izvēloties vidusceļu starp stingriem ierobežojumiem un Zviedrijas salīdzinoši relaksēto pieeju.

Uz miljonu iedzīvotāju valstī ir 450 Covid-19 upuru. Tas ir viens no augstākajiem rādītājiem pasaulē.

Deviņi no desmit vīrusa upuriem ir vecāki par 70 gadiem. Turklāt puse no viņiem bijuši veco ļaužu aprūpes namu iemītnieki. Salīdzinot ar kaimiņvalstīm, Zviedriju vīruss skāris īpaši smagi.

Iedzīvotāju domas par valsts pieeju cīņai ar Covid-19 ir dažādas.

“Es uzskatu, ka vīrusa uzliesmojuma pirmajās dienās mēs varējām būt stingrāki. No otras puses, domāju, ka visu darījām pareizi, valsts politika bija pareiza. Bet ir ļoti skumji, ka tik daudz cilvēku zaudē dzīvību pansionātos,” sprieda vietējais iedzīvotājs Johans Bergards.

“Protams, līdzjūtība visiem, kurus Covid-19 skāris, bet šādas situācijas nāk un iet. Ja paskatāmies uz mirušo skaitu lielākā kontekstā un to, cik zaudējuši dzīvību citu slimību dēļ, piemēram, mentālo slimību, neuzskatu, ka par šo situāciju būtu jābaidās. Domāju, ka tā paies. Esmu lepna, ka mēs nerīkojāmies radikāli,” atzina vietējā iedzīvotāja Kārena Renberga.

Galvenā epidemiologa komentārus kritizē Zviedrijas veselības un sociālo lietu ministre, sakot, ka Tegnells tā arī nav konkrēti pateicis, kāda būtu bijusi pareizā pieeja.

Bet no dažu parlamentāriešu puses izskanējusi kritika par valsts pieeju krīzes situācijas risināšanai.  

KONTEKSTS:

Zviedrija neieviesa plašus iedzīvotāju pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus, lai apturētu koronavīrusa Covid-19 izplatīšanos, un valdības stratēģija cīņai ar vīrusu ir bargi kritizēta, jo valstī ir augsta mirstība no Covid-19. Valsts premjerministrs Stēfans Levēns ir apsolījis veikt izmeklēšanu, lai izvērtētu valdības rīcību vīrusa apturēšanai.  Pēc Covid-19 upuru skaita uz miljonu iedzīvotāju Zviedrija ievērojami apsteidz tādas vīrusa smagi skartas valstis kā ASV un Lielbritānija.

Jaunais "Covid-19" koronavīruss sāka izplatīties 2019. gada nogalē Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. 

Pasaulē ar jauno vīrusu inficējušies vairāk nekā 6,4 miljoni cilvēku, bet vairāk nekā 380 000 miruši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti