Zviedrijas finanšu ministre Andešsone ievēlēta par sociāldemokrātu līderi, pretendēs uz premjeres posteni

Zviedrijas sociāldemokrāti par partijas vadītāju ceturtdien ievēlējuši līdzšinējo finanšu ministri Magdalēnu Andešsoni, un tādējādi viņa varētu kļūt par pirmo sievieti Zviedrijas premjerministra amatā.

54 gadus vecajai ekonomistei un bijušajai peldētājai Sociāldemokrātu partijas kongresā, kas balsoja par pašreizējā partijas vadītāja un premjerministra Stēfana Levēna pēcteci, nebija sāncenšu.

Levēns par savu nodomu atkāpties paziņoja augustā.

"Es protams esmu gan pagodināta, gan iepriecināta, bet lielā mērā izjūtu pazemību uzticētā uzdevuma priekšā, taču pāri visam izjūtu ārkārtīgu aizrautību, uzņemoties mūsu lieliskās un lepnās partijas vadību," pēc ievēlēšanas amatā uzrunājot kongresa delegātus, izteicās Andešsone.

Tagad viņai pavērts ceļš uz premjera amatu, kuru pēc septiņiem gadiem, kas aizvadīti valdības vadītāja krēslā, gatavojas pamest Levēns, lai gan nākamās parlamenta vēlēšanas paredzētas jau nākamā gada septembrī.

Konkrētu datumu, kad viņš grasās aiziet no premjera amata, Levēns vēl nav nosaucis.

Pēc Levēna demisijas, lai sēstos premjera krēslā, Andešsonei vēl nāksies izturēt parlamenta uzticības balsojumu.

Lai Andešsoni apstiprinātu amatā, sociāldemokrātiem nepieciešams gan viņu koalīcijas partneru - zaļo - atbalsts, gan valdošajā koalīcijā neietilpstošo galēji kreiso un Centra partijas atbalsts.

Pēc 2018. gada vēlēšanām Levēnam, lai saglabātu premjera krēslu, vajadzēja mēnešiem ilgu politisko tirgošanos.

Lai gan šajā vasarā Levēna valdība tika gāzta, parlamentam izsakot neuzticību, pēc dažām nedēļām tā tika atjaunota, jo neviens cits kandidāts nespēja nodrošināt parlamentāro vairākumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti