Zviedrija izbeidz tiesvedību pret «WikiLeaks» dibinātāju Asanžu

Pret skandalozo “WikiLeaks” dibinātāju Žuljēnu Asanžu Zviedrijā izbeigta lieta par seksuālu uzmākšanos pusaudzēm. Kamēr Asanžs turpinājis slēpties Ekvadoras vēstniecībā Londonā, lietas iztiesāšanai iestājies noilgums.

Austrāliešu izcelsmes aktīvists kopš lietas ierosināšanas noliedzis savu vainu apsūdzībās, saucot tās par politisku izrēķināšanos. Tagad viņš uzsvēris, ka ir ļoti vīlies par Zviedrijas prokuroru neieklausīšanos viņa viedoklī par notikušo.

Asanžs tika apsūdzēts par uzmākšanos un citiem seksuāliem noziegumiem pret divām pusaudzēm 2010.gadā. Apsūdzības izskanēja pēc  starptautiskā “WikiLeaks” skandāla, kad viņa vadītā organizācija nopludināja slepenu informāciju no dažādu valstu diplomātiskajiem kanāliem.

Īpašu rezonansi izraisīja atklājumi par ASV vadītajām militārajām operācijām Irākā un Afganistānā, kuru dēļ ASV pret Asanžu uzsākts kriminālprocess.

“Wikileaks” dibinātājs joprojām nepamet Ekvadoras vēstniecību, kas viņam piešķīra patvērumu 2012.gadā, uzskatot, ka pēc vēstniecības telpu pamešanas Londonā viņš nekavējoties tiks arestēts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti