Žurnāls «Time» par Gada cilvēku atzinis Ukrainas prezidentu Zelenski

Amerikāņu žurnāls "Time" par 2022. gada cilvēku pasaulē atzinis Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, kurš vada Ukrainas tautas cīņu pret Krievijas iebrucējiem. 

Pasaulē ir daudz šāda veida aptauju, bet žurnāla "Time" rīkotā var lepoties ar gandrīz 100 gadu senu vēsturi un tiek uzskatīta par vislabāk zināmo.

"Time" redakcija Gada cilvēka titulu piešķir personai vai personu grupai, kas iepriekšējā gada laikā visvairāk ietekmējusi notikumus pasaulē, uz labu vai uz ļaunu.

"Time" galvenais redaktors Edvards Felzentāls atzīst, ka šogad izvēle bijusi skaidrākā daudzu gadu laikā.

"Ukrainas prezidents ir bijis visur: no viņa pirmā 40 sekunžu ieraksta "Instagram" 25. februārī, kas apliecināja, ka viņa valdība turpina darbu, līdz pat ikdienas attālinātām uzrunām parlamentiem, Pasaules Bankai un "Grammy" balvu pasniegšanas ceremonijā," secina Felzentāls.

"Zelenskis ir nenogurstoši rūpējies, lai pasaules uzmanība būtu pievērsta Ukrainai.

Kā bijušais šovbiznesa darbinieks viņš lieliski saprata, ka pasaules vērtīgākā valūta ir uzmanība, un faktiski monopolizēja pasaules tirgu.

Viņš to paveica ar rūpīgu tēla veidošanu un sava vēstījuma atkārtošanu. Viņš bija tiešs, dažkārt sarkastisks, bet vienmēr nepārprotams: mums ir jāglābj Ukraina, lai izglābtu demokrātiju," norāda "Time" galvenais redaktors.

"Zelenska prasme apieties ar digitālā laikmeta ieročiem nozīmēja, ka biznesa līderi un politiķi visā pasaulē bija spiesti pievērst uzmanību un paziņot savu nostāju, vai tas viņiem patika vai ne," secina Felzentāls.

"Es par viņu nebalsoju, bet mēs esam pateicīgi viņam, ka izdzīvojām," žurnālam atzina Ukrainas parlamenta deputāte Aļona Škruma.

"Time" atzinība vienlaikus ar Zelenski piešķirta arī "Ukrainas gara spēkam", ko iemieso neskaitāmi cilvēki gan Ukrainā, gan citur pasaulē. Piemēram, žurnāls nosauc Ļvivas pavāru, kurš bez maksas gatavojis maltītes tūkstošiem cilvēku, un Mariupoles medmāsu, kas sniedza palīdzību ievainotiem civiliedzīvotājiem un pat ievainotam ienaidnieka karavīram.

Amerikāņu žurnāls "Time" savu Gada cilvēka atzinību paziņo kopš 1927. gada, kad šādā veidā tika godināts amerikāņu lidotājs Čārlzs Lindbergs, kurš pirmais ar lidmašīnu šķērsoja Atlantijas okeānu.

Tituls pienākas personai, personu grupai vai idejai, kas aizvadītā gada laikā visvairāk ietekmējusi notikumus pasaulē. Ietekme var būt arī negatīva, tādēļ "Time" Gada cilvēka titulu izpelnījušies arī asiņainie diktatori Hitlers un Staļins.

Jaunāko laiku vēsturē pie šī titula ticis arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins (2007. gadā) un pretrunīgi vērtētais ASV prezidents Donalds Tramps (2016. gadā).

Šogad finālistu vidū, kas pretendēja uz šo titulu, bija arī Irānas protestētāji, Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins, ASV Augstākā tiesa un pasaulē bagātākais cilvēks Īlons Masks.

Uzņēmumu "Tesla" un "SpaceX" īpašnieks Masks, kurš šogad nopirka arī sociālo tīklu "Twitter", par "Time" gada cilvēku tika pasludināts jau 2021. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti