Ziņas par to, ka bijušā krievu dubultaģenta Sergeja Skripaļa saindēšanas lietā Lielbritānijas pilsētā Solsberijā varētu būt iesaistīts arī trešais krievu aģents, britu specdienesti izplatīja šī gada sākumā. Taču tobrīd par šī cilvēka identitāti nekādu ziņu nebija.
Tagad pētnieciskais izdevums „The Insider” sadarbībā ar pētniecisko grupu “Bellingcat” paziņojuši, ka šī trešā aģenta personību varētu būt izdevies noskaidrot. Pētnieki apgalvo, ka aģents ar segvārdu Sergejs Fedotovs patiesībā ir augsta ranga Krievijas izlūkdienesta virsnieks un Krievijas militāri diplomātiskās akadēmijas absolvents Deniss Sergejevs.
Sergejeva personības noskaidrošanu apgrūtinājis fakts, ka viņa fotogrāfiju britu specdienesti nav publiskojuši. Taču pētniekiem izdevies noskaidrot, ka Fedotovs ieradies Londonā dažas stundas pirms Solsberijas incidenta vaininiekiem Petrova un Baširova.
Iespējams, viņa uzdevums bijis sagatavot Skripaļu saindēšanas operāciju.
Tā kā no visām oficiālajām datu bāzēm aizdomās turētā cilvēka fotogrāfijas bijušas izdzēstas, viņa fotogrāfiju izdevies atrast vien caur kādu no viesnīcām, kurās viņš savulaik uzturējies. Tāpat žurnālistiem izdevies atrast kadrus no kinofilmas par 1999. gadā Dagestānā notikušo kauju par Osļinoje Uho virsotni. Tajā redzama intervija ar kādu desantnieku rotas kapteini Denisu Sergejevu. Veicot abu šo personu attēlu salīdzināšanu, Bredfordas universitātes eksperti noskaidrojuši, ka tas ir viens un tas pats cilvēks.
Kā apgalvo “Bellingcat”, Sergejevs 2000. gadu vidū ir bijis uzņēmējs ar visai apšaubāmu reputāciju, bet 2010. gadā ir saņēmis pasi ar jauno identitāti. Šī pase izdota tajā pašā Maskavas pasu galdā, kur līdzīgi dokumenti izsniegti arī abiem pārējiem Solsberijas incidentā aizdomās turētajiem, kā arī citiem izlūkdienestu darbiniekiem un tā dēvētajiem VIP pilsoņiem.
Žurnālisti arī uzskata, ka Deniss Sergejevs savulaik piedalījies arī bulgāru uzņēmēja Jemeljana Gerbera saindēšanā ar nervu paralizējošo vielu 2015. gadā. Taču tā vien liekas, ka šī nav vienīgā viņa operācija.
Atklājies, ka Sedotovs jeb Sergejevs bija ieradies Katalonijā neilgi pirms tur notikušā neatkarības referenduma, kā arī uzturējies Lielbritānijā neilgi pirms tur notikušā balsojuma par izstāšanos no Eiropas Savienības.
Viņa saistību ar abiem šiem notikumiem gan noskaidrot nav izdevies. Tāpat viņš savulaik viesojies arī Tadžikistānā, Čehijā un Turcijā, un, kā abiem pētnieciskajiem projektiem pastāstījis kāds eksperts, iespējams, šīs vizītes varētu būt saistītas ar ieroču pārdošanu Sīrijai.
Daudz precīzāk izdevies noskaidrot, ka Sergejevs savulaik devies uz Sanktpēterburgu kopā ar kādu cilvēku, kura automašīna ir reģistrēta galvenās izlūkošanas pārvaldes galvenajā mītnē. Turklāt tiesības vadīt šo automašīnu pieder vienam no 2016. gadā Melnkalnē plānotā apvērsuma iespējamiem organizatoriem Vladimiram Moisejevam jeb Popovam. Ar otru šajā apvērsuma rīkošanā aizdomās turēto Krievijas pilsoni Eduardu Šišmakovu jeb Širokovu vismaz četras reizes lidojis vienā lidmašīnā vēl kāds Sergejeva ceļabiedrs. Turklāt šis cilvēks daudzkārt esot lidojis kopā arī ar privātās militārās kompānijas jeb Vāgnera grupas kaujiniekiem uz Krasnodaru.