Ziņojums: Savvaļas mugurkaulnieku populācija 44 gados sarukusi par 60%

Zemes bioloģiskā daudzveidība pēdējās desmitgadēs piedzīvojusi postošu iznīcību, savvaļas mugurkaulnieku populācijai sarūkot par gandrīz divām trešdaļām, secināts otrdien publiskotā Pasaules Dabas Fonda ziņojumā.

Zīdītāju, putnu, zivju, rāpuļu un abinieku populācija no 1970.gada līdz 2014.gadam sarukusi par 60%, liecina jaunākie pieejamie dati.

Cilvēku darbības, tostarp dzīvnieku dabiskās vides iznīcināšana un degradācija, kā arī pārmērīga zvejas un medību intensitāte un citi vides noplicināšanas veidi ir vieni no galvenajiem dzīvnieku populācijas samazināšanās cēloņiem.

"Mēs varētu būt pēdējā paaudze, kas var rīkoties, lai novērstu šo tendenci," brīdināts Pasaules Dabas Fonda ziņojumā.

"No šī brīža līdz 2020.gadam būs izšķirošs mirklis vēsturē," norādīts ziņojumā.

Savvaļas mugurkaulnieku populācijas samazināšanās sevišķi izteikta ir Dienvidamerikā un Centrālamerikā, kur izmiruši 89% mugurkaulnieku.

Smagi klājies arī saldūdens sugām, kas zaudējušas 83%.

"Cilvēkiem uz planētas nevar būt veselīga, laimīga un veiksmīga nākotne ar destabilizētu klimatu, noplicinātiem okeāniem un upēm, degradētu zemi un tukšiem mežiem," teikts ziņojumā.

Pasaules Dabas Fonda direktors Marko Lambertini aicināja starptautisko sabiedrību izstrādā "jaunu globālu vienošanos dabai un cilvēkiem", kā tas Parīzē tika izdarīts klimata jautājumu risināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti