Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Lailu Grāveri

Rīta Panorāma

"Jūlijonkuliņa Ziemssvētki" Leļļu teātrī

Intervija ar Robertu Zīli

Zīle: Jauna bēgļu pārvietošana uz ES ir sagaidāma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Iespējams, Eiropas Savienība (ES) uzņems vēl aptuveni 450 000 jaunu bēgļu, kas šobrīd atrodas Turcijā esošajās nometnēs, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" apliecināja Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle (VL-TB/LNNK).

Vaicāts, cik pamatoti ir Ungārijas premjera Viktora Orbana apgalvojumi, ka ES līgumā ar Turciju ir piekritusi uzņemt vairākus simtus tūkstošu bēgļu, kas patlaban atrodas Turcijā izvietotās bēgļu nometnēs, Zīle atbildēja apstiprinoši.

"Tas nav nekāds noslēpums. (..) Daļa no plāna ir pārvietot Turcijā izvietotos bēgļus uz ES," sacīja Zīle, norādot, ka tie varētu būt 450 000 bēgļu.

Eiropas Parlamenta deputāts neslēpa šaubas, vai šāda rīcība ir pareiza. Jau šobrīd ES valstu līderu retorika ir pretrunīga. "Ja jūs paskatītos valdību vadītāju paziņojumus, tad [redzētu, ka] tie ir pilnīgi pretrunīgi, un [vadītāji ir] samulsuši," teica Zīle. 

Viņš gan atteicās prognozēt, cik patvēruma meklētāju tādā gadījumā būtu jāuzņem Latvijai.

Taču viņš brīdināja, ka bēgļu ienākšana arvien vairāk atsvešina ES valstu līderus, kas tiecas vispirms domāt par savām nacionālajām interesēm. "Ir sanaidojušies valdību vadītāji, ir vairākas valstis, kas jūtas apvainotas šajā krīzes situācijā. Patīk vai nepatīk  - valstu vadītāji domā par savu iekšpolitisko elektrorātu," uzsvēra Zīle.

Viņš arī brīdināja, ka Šengenas zonas slēgšana būtu slikta tendence ES. "Ja tas tiek sagrauts šajā krīzē, tad tā nav laba tendence Eiropas attīstībai," norādīja Zīle.

Viņš mudināja stiprināt ES ārējās robežas, lai mazinātu migrāciju. Turklāt tiem, kam bēgļu statuss ir atteikts, ES ir jāatstāj maksimāli ātri, liedzot viņus pievērsties noziedzībai vai radikālismam.

Jau ziņots, ka ES un Turcijas vienošanās paredz, ka ES piešķirs Turcijai trīs miljardus eiro, lai palīdzētu samilzušajā bēgļu krīzē, kā arī atdzīvinās divpusējās sarunas un diskusijas par iespējamo Turcijas pievienošanos ES.

Savukārt Turcija ir apņēmusies sniegt lielāku palīdzību valstī ieceļojušajiem bēgļiem no Sīrijas, kā arī palīdzēt ES ierobežot patvēruma meklētāju plūsmu caur Turciju uz Eiropu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti