Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Inesi Vaideri

Rīta Panorāma

Intervija ar Davidu Ernstreitu

Intervija ar Robertu Zīli

Zīle: EP rezolūcija par Turciju – politiski ne visai gudrs solis

Lai gan Turcijā vērojami cilvēktiesību pārkāpumi, tomēr Eiropas Parlamenta (EP) rezolūcija nav bijusi visai gudra, jo Turcijas prezidenta rokās ir bēgļu plūsmas atjaunošana uz Eiropu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina EP deputāts Roberts Zīle (Nacionālā apvienība).

Bēgļu pārvietošanas kvotas starp Eiropas Savienības valstīm “beidzot ir mirušas”, sacīja Zīle. Viņaprāt, tas bija nepareizs instruments, jo nevar piespiest pārvietot cilvēku uz kādu valsti Šengenas zonā.

Kopumā bēgļu plūsmas jautājums lielā mērā saistīts ar Turcijas rīcību, tāpēc  Eiropas Parlamenta rezolūcija par Turciju ir ne visai gudra, lai gan politiski nesaistoša.

“Patīk mums tas vai nepatīk – [Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa] Erdogana rokās ir šī svira. Diemžēl Grieķija un Eiropas Savienība nav spējīgi apturēt šīs situācijas,” sacīja Zīle.

Tajā pašā laikā viņš atzina, ka Turcijā vērojami cilvēktiesību pārkāpumi un mediju brīvības ierobežošana. “Bet diemžēl tā ir reālpolitika,” piebilda eiroparlamentārietis.

Ziņots, ka Eiropas Parlaments 24.novembrī apstiprināja rezolūciju, apsūdzot Ankaru par „nesamērīgiem, represīviem pasākumiem” kopš vasarā notikušā apvērsuma mēģinājuma. Turklāt tajā pausts, ka Eiropas Savienības iestāšanās sarunas ar Turciju ir jāiesaldē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti