Ziemeļmaķedonijas prezidenta vēlēšanās uzvar valdošās partijas kandidāts Pendarovskis

Ziemeļmaķedonijā svētdien notikušajā prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā uzvarējis valdošās partijas kandidāts Stevo Pendarovskis, liecina centrālās vēlēšanu komisijas paziņotie provizoriskie rezultāti pēc 80% iecirkņu nodoto balsu saskaitīšanas.

Atbilstoši šiem rezultātiem Pendarovskis ieguvis 52,8% balsu, bet labējās opozīcijas politiķe Gordana Siļanovska-Davkova - 43,7% balsu.

Vēlēšanu pirmajā kārtā pirms divām nedēļām 56 gadus vecais Pendarovskis no Sociāldemokrātiskās savienības ieguva 44,78% balsu, bet 63 gadus vecā Siļanovska-Davkova no partijas "Iekšējā Maķedonijas Revolucionārā organizācija - Demokrātiskā partija par Maķedonijas nacionālo vienotību" - 44,16% balsu.

Pirmajā kārtā bija vēl trešais kandidāts - albāņu kopienas pārstāvis Blerims Reka, kurš balotējās kā neatkarīgais kandidāts un saņēma 11,06% balsu.

Pašreizējam prezidentam Ģorgem Ivanovam konstitūcija liedz kandidēt uz trešo piecu gadu amata termiņu pēc kārtas.

Lai prezidenta vēlēšanās uzskatītu par notikušām, tajās jāpiedalās vismaz 40% no 1,8 miljoniem balsstiesīgo pilsoņu.  Pirmajā kārtā vēlētāju aktivitāte bija 41,79%, bet otrajā kārtā piedalījušies 44,5% balsstiesīgo.

Šīs ir pirmās vēlēšanas  Ziemeļmaķedonijā, kopš pirms trim mēnešiem stājās spēkā vienošanās ar kaimiņvalsti Grieķiju par valsts nosaukuma maiņu no Maķedonijas pret  Ziemeļmaķedoniju, tādējādi paverot valstij ceļu uz dalību Eiropas Savienībā un NATO.

Prezidentam Ziemeļmaķedonijā ir lielākoties ceremoniālas funkcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti