Ziemeļmaķedonijā notiek prezidenta vēlēšanu otrā kārta

Ziemeļmaķedonijā šodien notiks prezidenta vēlēšanu otrā kārta, kurā par uzvaru cīnīsies kreisi centriskās valdības atbalstītais Stevo Pendarovskis un Gordana Siļanovska-Davkova no labējās opozīcijas. Vēlēšanu pirmo kārtu aizēnoja pārsteidzoši mazā vēlētāju aktivitāte, jo nobalsojušo minimālais līmenis, lai vēlēšanas atzītu par notikušām un varētu rīkot otro kārtu, tika pārsniegts vien par vienu procentu.

Ziemeļmaķedonijā notiks prezidenta vēlēšanu otrā kārtaRihards Plūme

  Topošajā NATO dalībvalstī šīs ir pirmās vēlēšanas, kopš pirms nepilniem trim mēnešiem stājās spēkā vienošanās ar kaimiņvalsti Grieķiju par valsts nosaukuma maiņu.

  Pirmajā vēlēšanu kārtā piedalījās trīs kandidāti, no kuriem šodien tālāk sacentīsies divi – Stevo Pendarovskis un Gordana Siļanovska-Davkova. Šo kandidātu rezultāti atšķīrās vien par 0,6 procentpunktiem, tāpēc arī otrajā kārtā gaidāma sīva cīņa. Tomēr pirmo kārtu aizēnoja pārsteidzoši mazā vēlētāju aktivitāte. Balsot bija devušies tikai 41% no nepilniem diviem miljoniem vēlētāju, tikko pārsniedzot 40% minimālo līmeni, lai vēlēšanas atzītu par notikušām un varētu rīkot otro kārtu.

  Šī iemesla dēļ arī otrajā kārtā pastāv risks, ka vēlēšanas var netikt atzītas par notikušām. Pašreizējam prezidentam Ģorgem Ivanovam konstitūcija liedz kandidēt uz trešo piecu gadu amata termiņu pēc kārtas. Prezidentam Ziemeļmaķedonijā ir lielākoties ceremoniālas funkcijas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti