Ziemeļkorejas satelītu palaišanas centrā konstatēta jauna aktivitāte

Ziemeļkorejas galvenajā satelītu palaišanas centrā vērojama aktivitāte. Par to ziņo eksperti, kuri balstās uz jaunākajiem satelītattēlu uzņēmumiem. Tas varētu nozīmēt, ka Phenjana sākusi objekta atjaunošanu pēc neveiksmīgā samita Hanojā. Eksperti gan norāda, ka šis komplekss nekad nav ticis izmantots ballistisko raķešu testiem, tādējādi nevajadzētu pārvērtēt šīs vietas un aktivitāšu nozīmīgumu.

Ziemeļkorejas satelītu palaišanas centrā konstatēta jauna aktivitāteHardijs Ventnieks

  Aktivitāte Sohae satelītu palaišanas kompleksā konstatēta divas dienas pēc ASV prezidenta Donalda Trampa un Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna tikšanās Vjetnamas galvaspilsētā Hanojā, kas notika pirms nedēļas. Saskaņā ar jaunāko Vašingtonas Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra ziņojumu Phenjanas darbības varētu būt atbilde Vašingtonai, jo sarunas starp Trampu un Kimu beidzās bez vienošanās. ASV prezidenta administrācija pēc samita norādīja, ka nevarēja piekrist Ziemeļkorejai, kura apmaiņā pret atsevišķu kodolobjektu demontāžu prasīja visu sankciju atcelšanu.

  Pētījumu centrs arī vērš uzmanību, ka kopš 2018. gada augusta konkrētajā Ziemeļkorejas satelītu palaišanas vietā nav reģistrēta aktivitāte, tādējādi pēdējās darbības, kuras tur fiksētas, liecina par tiešu un mērķtiecīgu rīcību. Arī cita Vašingtonā bāzēta pētniecības grupa „38 North” apstiprināja, ka fiksējusi kustību Sohae satelītu palaišanas kompleksā. Saskaņā ar tās ziņojumu  satelīta attēli rāda, ka ir atjaunota platforma, kas nogādā objektu uz palaišanas vietu. Tāpat ir ziņas par citām darbībām.

  Šīs ekspertu grupas "38 North" direktors Džoels Vits uzskata, ka par spīti šīm aktivitātēm tās uzreiz nenozīmē, ka Ziemeļkoreja gatavojas jaunam starpkontinentālās ballistiskās raķetes izmēģinājumam. Viņš uzsvēra, ka, pirmkārt, Ziemeļkoreja nekad šajā vietā nav izmēģinājusi starpkontinentālās ballistiskās raķetes, otrkārt, lai veiktu šādu izmēģinājumu, Phenjanai tas prasītu krietni lielāku darbu par šobrīd konstatēto.

  Šonedēļ par kustību Sohae satelītu palaišanas kompleksā ziņoja arī Dienvidkorejas izlūkošanas aģentūra. Tā par Ziemeļkorejas aktivitāti informēja parlamentu.

  Ziemeļkorejas līderis bija solījis mazināt Sohae satelītu palaišanas objekta izmantošanu. To Kims apsolīja Dienvidkorejas līderim Munam Džēinam, lai uzlabotu attiecības starp abām valstīm. Arī pērn augustā uzņemtie satelīta attēli liecināja par darba pārtraukšanu Sohae satelītu palaišanas vietā.

  Šajā objektā Ziemeļkoreja satelītus palaida 2012. un 2016. gadā. Vēlāk ANO Drošības padome to aizliedza, par iemeslu norādot, ka daļa no šīm tehnoloģijām var tikt izmantotas starpkontinentālajās ballistiskajās raķetēs.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti