Ziemeļkorejas līderis ieradies Vjetnamā uz tikšanos ar Trampu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns otrdien, 26. februārī, ieradās Vjetnamā pirms sava otrā samita ar ASV prezidentu Donaldu Trampu. Divu dienu tikšanās sāksies trešdien, 27. februārī. Kims uz samitu Vjetanamas galvaspilsētā Hanojā devās ar savu bruņoto vilcienu. No Phenjanas 4000 kilometru garajā, trīs dienas ilgajā ceļā caur Ķīnu līdz Vjetnamai viņš izbrauca jau nedēļas nogalē. Tramps no Vašingtonas uz Hanoju izlidoja pirmdien.

Abu valstu līderu pirmā vēsturiskā tikšanās notika pērnvasar Singapūrā. Kims pauda apņemšanos "pilnībā denuklearizēt" Korejas pussalu. Tomēr deklarācija bija vispārīga.

Abas puses nav uzņēmušās konkrētas saistības par nosacījumiem un termiņiem, kā Ziemeļkoreja likvidētu savu kodolarsenālu un ko ASV piedāvātu pretī.  Tādēļ no šī samita tiek sagaidīti konkrētāki rezultāti,

norādīja dienvidkorejiešu eksperts, profesors Kims Džēčuns.

Kims Džēčuns
00:00 / 00:21
Lejuplādēt
"Šim samitam vajadzētu būt konkrētākam un detalizētākam nekā iepriekšējā tikšanās reizē, arī par to, ko abas puses viena otrai var piedāvāt. Domāju, ka viņi nespēs vienoties par konkrētām ceļakartēm un termiņiem, kādos virzīties uz Ziemeļkorejas atteikšanos no kodolieročiem un kodolprogrammas izbeigšanu.

 

Tomēr domāju, ka ir lietas, ko viņi var viens otram piedāvāt. Ziemeļkoreja droši vien varētu apsolīt demontēt savus jaunākos kodolobjektus. Savukārt amerikāņi droši vien varētu piekrist deklarēt Korejas kara beigas.

Domāju, ka tas ir tas, ko varam sagaidīt no samita. Grūti spriest, par kādiem citādiem konkrētiem soļiem viņi spētu vienoties," sacīja Džēčuns.

KONTEKTS:

20. gadsimta 50. gados Korejas karš starp komunistisko Ziemeļkoreju, ko atbalstīja Ķīna, un Dienvidkoreju, ko atbalstīja ASV, noslēdzās tikai ar pamiera līgumu. Miera līgums tā arī netika noslēgts, līdz ar to puses formāli joprojām atrodas kara stāvoklī. Tiesa, ja arī Tramps un Kims deklarēs Korejas kara beigas, būs jāiziet process oficiālā miera līguma noslēgšanai. Turklāt Seulā saka, ka tas varētu notikt tikai tad, kad Korejas pussala būs atbrīvota no kodolieročiem, un tas var prasīt ilgu laiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti