Ziemeļkorejā valsts dibinātāja dzimšanas dienā demonstrē militārās tehnoloģijas

Ziemeļkorejā tiek atzīmēta valsts dibinātāja Kima Irsena 105.dzimšanas diena. Plašu svinību laikā tiek demonstrētas Ziemeļkorejas jaunākās militārās tehnoloģijas. Svinības notiek laikā, kad Korejas pussalā ir pieaudzis militārais un politiskais saspīlējums, Phenjanai draudot pat ar kodolkaru gadījumā, ja kāda ārvalsts izlemtu tai uzbrukt.

„Saules diena”, kad tradicionāli tiek atzīmēta valsts dibinātāja Kima Irsena dzimšanas diena, Ziemeļkorejā ir vieni no plašākajiem svētkiem, kad tiek rīkoti dažādi pasākumi un neiztrūkstošās militārās parādes. Arī sestdien, 15.aprīlī, Phenjanas centrālajā laukumā Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna klātbūtnē tiek demonstrēta jaunākā militārā tehnika, tostarp līdz šim neredzētas tālas darbības raķetes, ko iespējams izvietot uz zemūdenēm, kā arī jaunas starpkontinentālās ballistiskās raķetes.

Kā, atsaucoties uz militārajiem analītiķiem, norāda raidsabiedrība BBC, pagaidām gan nav skaidrs, vai šīs jaunās raķetes jau ir izmēģinātas.

Taču šogad svinības notiek laikā, kad Ziemeļkoreja kārtējo reizi ir nonākusi pasaules uzmanības centrā. Pirms dažām dienām ziņots, ka Ziemeļkoreja, iespējams, gatavojas savam sestajam kodolizmēģinājumam. Šajā kontekstā uz Korejas pussalu devies ASV lidmašīnu bāzes kuģis un to pavadošā eskadra, kas varētu liecināt par jaunās ASV administrācijas gatavību spert kādus soļus Ziemeļkorejas aktivitāšu ierobežošanai.

Pēc raķešu trieciena Sīrijā un līdz šim neizmantotas lieljaudas aviācijas bumbas nomešanas Afganistānā ne viens vien

eksperts pieļāvis, ka tieši Ziemeļkoreja varētu kļūt par nākamo ASV mērķi.

Šādi pieņēmumi tiek pastiprināti ar apgalvojumiem, ka Savienotās Valstis ir sākušas īstenot jaunu stratēģiju – īstenot brīdinājuma triecienus, lai novērstu turpmāku konfliktu attīstīšanos.

Šajā situācijā Ziemeļkorejas vadība ir nākusi klajā ar skaļu brīdinājumu, paziņojot, ka uz jebkādu pilna apmēra karu tā atbildēs ar tādu pašu karu. Pret jebkādu iespējamo kodoluzbrukumu tikšot atbildēts ar tādu pašu kodoluzbrukumu. Runājot par Amerikas Savienoto Valstu aktivitātēm reģionā, Ziemeļkorejas armija paziņojusi, ka Vašingtona ir uzkāpusi uz ļoti bīstamas draudu un šantāžas takas. Ja pret Ziemeļkoreju tikšot veikti Sīrijai līdzīgi uzbrukumi, dažu minūšu laikā no zemes virsas tikšot noslaucītas ASV militārās bāzes Dienvidkorejā un Japānā, kā arī Dienvidkorejas prezidenta rezidence.

Pēc šādiem izteikumiem Phenjanas ilggadējā sabiedrotā Ķīna ir brīdinājusi, ka konflikts ar Ziemeļkoreju tiešām var izcelties jebkurā brīdī, vienlaicīgi norādot, ka šādā karā nebūs uzvarētāju. Saspīlējuma laikā tieši uz Ķīnu tiek izdarīts milzīgs spiediens, pieprasot samazināt ziemeļkorejiešu militārās ambīcijas.

Aģentūra "France Press" uzsver, ka Pekina baidās no šāda dramatiska iznākuma, jo tas varētu izraisīt režīma sabrukumu un milzīgas bēgļu straumes došanos Ķīnas virzienā. Turklāt, kas ne mazāk svarīgi, Amerikas Savienoto Valstu spēki tad atrastos tiešā Ķīnas robežu tuvumā.

Savienotās Valstis jau ir norādījušas – ja Ķīna neiesaistīsies Ziemeļkorejas problēmu risināšanā, ASV ir gatavas darīt to vienas pašas.

Tieši tāpēc Ķīnas ārlietu ministrs ir paziņojis, ka saspīlējuma mazināšanai palīdzība tiks meklēta arī Krievijā. Pēc sarunas ar Krievijas kolēģi Sergeju Lavrovu Ķīnas ārlietu resora vadītājs Vangs Ji norādījis, ka abu valstu kopīgais mērķis ir panākt visu iesaistīto pušu atgriešanos pie sešpusējo sarunu galda, jo kara un haosa novēršana Korejas pussalā ir visu kopīgajās interesēs. .

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt