Ziemeļkoreja sankciju dēļ draud atsākt kodolarsenāla stiprināšanu

Ziemeļkoreja brīdinājusi, ka varētu atjaunot valsts politiku attiecībā uz tās kodolarsenāla stiprināšanu, ja ASV neatcels sankcijas pret to.

Ziemeļkorejas Ārlietu ministrijas paziņojumā teikts, ka tā varētu atjaunot savu politiku, kas paredz vienlaicīgu kodolarsenāla stiprināšanu un ekonomisko attīstību, ja ASV nemainīs savu nostāju.

Dienvidkoreja pagājušajā mēnesī atteicās no priekšlikuma atcelt daļu no savām vienpusējām sankcijām pret Ziemeļkoreju, lai dotu vairāk telpas diplomātijai, šādi reaģējot uz ASV prezidenta Donalda Trampa paziņojumu, ka Seula "nevar neko darīt" bez Vašingtonas apstiprinājuma.

Vašingtona uzstāj, ka starptautiskās sankcijas pret Ziemeļkoreju jāatstāj spēkā, kamēr tā neatteiksies no kodolieročiem.

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns, jūnijā pirmo reizi tiekoties ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, parakstīja visai neskaidri formulētu dokumentu, kurā pausta apņemšanās panākt Korejas pussalas "denuklearizāciju", taču kopš tā laika nav panākts vērā ņemams progress, un abas puses turpina diskutēt, kā būtu interpretējams šī dokumenta teksts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti