Dienas ziņas

Maskava atceļ Covid-19 ierobežojumus

Dienas ziņas

Rīgā un tās apkārtnē uz stundu pazūd elektrība

Ziemeļkoreja pārtrauc sakarus ar Dienvidkoreju

Ziemeļkoreja pārtrauc sakarus ar Dienvidkoreju

Ziemeļkoreja negaidīti paziņojusi par visu politisko un militāro sakaru pārtraukšanu ar Dienvidkoreju. Oficiāli lēmums tiek saistīts ar Dienvidkorejas īstenoto akciju, kurā ar gaisa baloniem uz Ziemeļkoreju nosūtītas pret Kima Čenuna režīmu vērstas skrejlapas. Taču analītiķi saskata arī Phenjanas mēģinājumus izdarīt spiedienu pret Seulu un Vašingtonu. 

Ziemeļkorejas diktators Kims Čenuns, pilnībā kliedējot vēl nesen virmojošās baumas par savu slikto veselības stāvokli, sasaucis īpašu strādnieku partijas politbiroja sēdi, kuras oficiālais iemesls bijis pašpietiekamas ekonomikas attīstīšana un cilvēku dzīves līmeņa celšana. Taču drīz pēc tās valsts kontrolētajā televīzijā tika paziņots par būtisku pavērsienu attiecībās ar savu kaimiņvalsti un ideoloģisko pretinieci Dienvidkoreju:

“Visas komunikāciju līnijas starp ziemeļiem un dienvidiem tiks nogrieztas, jo Dienvidkorejas amatpersonas ir veikušas naidīgas darbības pret mūsu valsti, mēģinājušas sevi attaisnot ar sliktiem argumentiem un izvairīties no atbildības.

Tas abu Koreju attiecības novedušas līdz katastrofai.”

Abas valstis ik dienu sazinājušās caur īpašu biroju, kurš tika izveidots pirms diviem gadiem neilgi pēc pirmās un vēsturiskās abu valstu līderu tikšanās. Covid-19 ierobežojumu dēļ saziņa pēdējā laikā notika tikai telefoniski, bet pirmdien uz zvanu no Dienvidkorejas puses tā arī neviens neatbildēja.

Pārtraukt komunikāciju pirmā pagājušajā nedēļā piedraudēja Kima Čenuna māsa, olimpiādes laikā Seulu apmeklējusī Kima Jočena, vainojot Dienvidkoreju propagandas skrejlapu sūtīšanā pāri robežai. Šīs akcijas no Ziemeļkorejas pārbēgušie aktīvisti gan organizējuši regulāri un valdošās amatpersonas solījušas tās ierobežot, lai saglābtu līdzšinējo sarunās paglābto progresu. 

Tikmēr analītiķi spriež – ļoti iespējams, ka Ziemeļkorejas lēmums patraukt komunikāciju saistīts ar citiem mērķiem – izdarīt spiedienu pret Seulu un it īpaši Vašingtonu, lai atsāktu sarunas par sankciju režīma mīkstināšanu apmaiņā pret Phenjanas solījumiem ierobežot tās kodolprogrammu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti