Ziemeļkoreja no ieslodzījuma atbrīvo trīs ASV pilsoņus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ziemeļkoreja no ieslodzījuma ir atbrīvojusi trīs ASV pilsoņus, kas jau ilgstoši atradās cietumā vienā no pasaules noslēgtākajām valstīm, ziņo AFP un BBC.

Par amerikāņu atbrīvošanu tviterī paziņojis ASV prezidents Donalds Tramps.

BBC norāda, ka šis solis tiek uztverts kā Ziemeļkorejas labas gribas apliecinājums pirms tikšanās starp Trampu un Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu, kas varētu notikt tuvākajās nedēļās.

Atbrīvotie ir Kims Haksuns, Tonijs Kims un Kims Dončuls, kuri Ziemeļkorejā bija ieslodzīti par pretvalstiskām darbībām. Visi trīs atradās cietumā jeb darba nometnēs.

Trijotne ASV atgriezīsies kopā ar ASV valsts sekretāru Maiku Pompeo, kurš šajās dienās bija Ziemeļkorejā, lai sagatavotu Trampa un Kima Čenuna tikšanos. “Es esmu pagodināts informēt, ka valsts sekretārs Maiks Pompeo šobrīd ir atceļā no Ziemeļkorejas kopā ar trīs lieliskiem džentlmeņiem, kurus ikviens gribētu satikt. Šķiet, ka viņi ir pie labas veselības,” tviterī rakstīja Tramps.

Visi trīs iepriekš bija aizturēti un notiesāti par pretvalstiskām darbībām. Kims Haksuns bija aizturēts 2017. gada maijā aizdomās par “naidīgām darbībām” pret Ziemeļkoreju. Viņš pats sevi iepriekš bija raksturojis kā kristiešu misionāru, kurš nodarbojās ar zinātni un eksperimentiem, Phenjanas Zinātņu un tehnoloģiju universitātē. Tajā strādāja arī Tonijs Kims, kurš zināms kā Kims Sanduks. Viņu aizturēja 2017. gada aprīlī aizdomās par spiegošanu. Dienvidkorejas mediji tad ziņoja, ka Kims bijis iesaistīts humānās palīdzības projektos Ziemeļkorejā. Visbeidzot, Kims Dončuls, vairāk nekā 60 gadus vecs garīdznieks, bija aizturēts 2015. gadā aizdomās par spiegošanu. Tiesa nolēma Kimam Dončulam 10 gadus ilgu cietumsodu.

Pompeo Ziemeļkorejā arī pārrunāja iespējamo ASV un Ziemeļkorejas samita vietu. Amerikāņu diplomāti izteikušies, ka ticamākā samita norises vieta varētu būt Singapūra, kur nesen notika tikšanās starp ideoloģiski naidīgo Ķīnu un Taivānu. Tomēr arī izskanējis, ka sanāksme varētu notikt arī demilitarizētajā zonā, kas abas Korejas šķir kopš kara noslēgšanās 1953. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti