Ziemeļkoreja negrasās pārtraukt kodolprogrammu; Tilersons gatavs dialogam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ziemeļkoreja negrasās pārtraukt kodolprogrammu, kas radījusi satraukumu visā pasaulē. Tieši otrādi – totalitārās valsts līderis Kims Čenuns solījis padarīt Ziemeļkoreju par pasaules spēcīgāko kodolvalsti. Tikmēr ASV Valsts sekretārs paudis gatavību dialogam ar Ziemeļkoreju.

Novembra beigās notika kārtējais Ziemeļkorejas ballistiskās raķetes izmēģinājums. Izmēģinātajai raķetei darbības rādiuss bija lielāks nekā iepriekš izmēģinātajām. Phenjana apgalvoja, ka izmēģinātā raķete ir spējīga sasniegt ASV kontinentālo daļu.

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns svinīgā pasākumā uzrunāja strādniekus, kas piedalījās nesenajā raķetes izmēģinājumā. Viņš solīja, ka Ziemeļkoreja turpinās iesākto darbu, līdz tā kļūs par spēcīgāko kodolvalsti.

Ar šādu paziņojumu Ziemeļkoreja liek saprast, ka tā nepiekāpsies starptautiskajam spiedienam un turpinās attīstīt kodolieročus. Ziemeļkorejas valdības kontrolētā ziņu aģentūra paziņojusi, ka

Čenuns plāno attīstīt jaunas stratēģisko ieroču sistēmas, kuru vidū būtu kodolieroči, ūdeņraža bumbas un citi masu iznīcināšanas līdzekļi.

Reaģējot uz Ziemeļkorejas rīcību, ASV aicināja valstis, kurām joprojām ir diplomātiskās attiecības ar totalitāro valsti, saraut tās un atsaukt savus vēstniekus.

Tiesa, Savienoto Valstu valsts sekretārs Rekss Tilersons pauda, ka ir jāveido dialogs ar Ziemeļkoreju: “Pēdējais starpkontinentālās raķetes izmēģinājums pierāda, ka Ziemeļkorejai ir iespējas attīstīt savu programmu. Tieši tādēļ mums ir svarīgi, lai Ziemeļkoreja sēstos pie sarunu galda.

Mēs esam gatavi runāt jebkurā brīdī. Tajā pašā laikā mēs esam militāri gatavi jebkādam scenārijam.

Kā vairākkārt esmu teicis iepriekš, es turpināšu diplomātiskos centienus attiecībā pret Ziemeļkoreju.”

Ķīna ir galvenā Ziemeļkorejas atbalstītāja un tirdzniecības partnere. Tieši tādēļ vizītē Ķīnā ieradies Dienvidkorejas prezidents Muns Džēins, kura mērķis ir uzlabot abu valstu attiecības. Gaidāms, ka Džēina sarunās galvenā uzmanība tiks pievērsta Ziemeļkorejai. Ķīna varētu lūgt Džēinam mazināt Dienvidkorejas kopīgos manevrus ar ASV, lai mazāk provocētu Ziemeļkoreju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti