Ziemeļkoreja kārtējo reizi izmēģina raķetes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ziemeļkoreja īstenojusi divu ballistisko raķešu izmēģinājumus. Tas noticis tikai dienu pēc Phenjanas paziņojuma par kodolatbruņošanās sarunu atsākšanu ar Amerikas Savienotajām Valstīm.  

Japānas galvenais Ministru kabineta sekretārs Josihide Suga informēja, ka izšautas divas ballistiskās raķetes, un viena no tām iekritusi jūrā Japānas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā pie valsts ziemeļrietumu piekrastes. Raķetes nav radījušas kaitējumu kuģiem un aviācijas satiksmei.

Savukārt Dienvidkorejas armijas pārstāvji ziņo par Ziemeļkorejas raidītiem šāviņiem, bet nesniedza plašāku informāciju par to skaitu, veidu un nolidoto attālumu.

Konkrēto raķeti var palaist gan no zemes, gan no zemūdenes. Izskan minējumi, ka šoreiz tā palaista no ūdens. Pēdējais veiksmīgais šīs raķetes izmēģinājums Phenjanai bija 2016.gadā. Ne tikai starpkontinentālās raķetes, bet arī no zemūdens palaižamās raķetes rada vislielākos militāros draudus ASV un reģionālajiem partneriem, jo tās ir grūtāk laikus pamanīt.

Kopš pagājušā gada jūlija Ziemeļkoreja kopumā veikusi deviņus dažādu raķešu izmēģinājumus.

Vašingtona uz jaunākajiem izmēģinājumiem pagaidām nav reaģējusi.

Tikmēr eksperti izmēģinājumu jau nodēvējuši par spēka demonstrāciju pirms gaidāmajām sarunām ar ASV. Ziemeļkorejas ārlietu ministrijas pārstāvji 1.oktobrī paziņoja, ka sarunas sāksies 4. oktobrī, bet nākamajā dienā gaidāmas diskusijas darba grupā. Tās varētu paātrināt Phenjanas un Vašingtonas attiecību pozitīvu attīstību.

KONTEKSTS:

Pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps atlaida nacionālās drošības padomnieku Džonu Boltonu, Ziemeļkoreja izrādījusi lielāku interesi par sarunu atsākšanu.

Phenjana uzskatīja Boltonu par pārāk nepiekāpīgu šajās sarunās. Tramps teicis, ka pēc viņa aiziešanas izmantos citas metodes. Nav gan skaidrs, kādas tās būs.

Sarunas starp pusēm bija nonākušas strupceļā pēc abu valstu līderu otrā samita februārī, kurā netika panākts nekāds progress. Toreiz līderi vienojās atsākt dialogu, bet Ziemeļkoreju vēlāk sadusmoja ASV rīkotās militārās mācības ar Dienvidkoreju. Savukārt Ziemeļkoreja turpināja izmēģināt ballistiskās raķetes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti