Ziemeļkoreja joprojām noliedz Covid-19 izplatību valstī

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ziemeļkoreja ir pilnībā brīva no jaunā koronavīrusa – tā paziņojusi Phenjanas veselības sistēmas amatpersona. Ziemeļkoreja turpina uzstāt, ka vīrusa valstī nav, lai gan dažādi stingri pasākumi tikuši īstenoti jau kopš janvāra. Skepse par Ziemeļkorejas apgalvojumiem ārzemēs gan pieaug. Īpaši tāpēc, ka inficēto skaits pasaulē tuvojas miljonam.

Ziemeļkoreja joprojām uzstāj, ka koronavīruss to nav skāris
00:00 / 02:55
Lejuplādēt

Izolētā un ar kodolieročiem apbruņotā Ziemeļkoreja savas robežas aizvēra jau janvārī. Tas notika uzreiz pēc tam, kad kļuva zināms par koronavīrusa izplatību blakus esošajā Ķīnā. Tāpat tika ieviesti stingri ierobežojošie pasākumi. Pastiprinot izolācijas pasākumus, marta sākumā no Ziemeļkorejas ar lidmašīnu tika izvesti vairāki desmiti diplomātu un citu ārzemnieku.

Ziemeļu Centrālā ārkārtas pretepidēmijas štāba Pretepidēmijas departamenta direktors Paks Mjongs Su ziņu aģentūrai “AFP” pauda pārliecību, ka valsts īstenotie pasākumi ir bijuši pilnīgi veiksmīgi. “Līdz šim mūsu valstī ar jauno koronavīrusu nav inficējies neviens cilvēks. Mēs esam veikuši preventīvus un zinātniskus pasākumus, piemēram, veikuši pārbaudes un ieviesuši karantīnu visiem, kas ierodas mūsu valstī. Tāpat rūpīgi tiek dezinficētas visas preces, kā arī aizvērtas robežas un bloķēti jūras un gaisa ceļi,” paziņoja Paks Mjongs Su.

Lai gan Ziemeļkoreja savu pretvīrusa kampaņu raksturojusi kā “nacionālās eksistences” jautājumu, joprojām tiek apgalvots, ka vīruss valsti nav skāris. Tomēr skepticisms par šiem apgalvojumiem ārzemēs pieaug.

Pastāv aizdomas, ka Phenjana slēpj patieso situāciju valstī.

Teju katra valsts jau ziņojusi par saslimšanas gadījumiem. Savukārt Pasaules Veselības organizācija paziņojusi, ka pasaulē ir gandrīz viens miljons apstiprinātu inficēšanās gadījumu.

Daudzi eksperti norāda, ka Ziemeļkoreju nopietni apdraud infekcijas slimību radītie riski, ņemot vērā, ka tai hroniski trūkst medicīnas preču, bet veselības aprūpes infrastruktūra ir novecojusi. Daži eksperti pieļauj, ka Ziemeļkoreja vienkārši nespēj veikt testus, tādēļ arī tā var pārliecinoši paziņot, ka vīruss valstī nepastāv, lai gan patiesībā ir pilnīgi citādāk.

Kāda Dienvidkorejas ziņu organizācija marta sākumā ziņoja, ka vīruss prasījis teju 200 Ziemeļkorejas karavīru dzīvību. Šādas ziņas Ziemeļkoreja noraidīja.

Phenjana, pret kuru vērstas starptautiskas sankcijas par tās kodolieroču un ballistisko raķešu programmām, tomēr ir meklējusi ar vīrusiem saistītu palīdzību. Maskava pēc Phenjanas pieprasījuma piegādāja tai 1500 koronavīrusa testu komplektus. Dati, kas publicēti ANO Humānās palīdzības koordinācijas biroja vietnē liecina, ka

Pasaules Veselības organizācija plāno iztērēt 900 000 ASV dolāru, lai atbalstītu ar vīrusu saistītās Phenjanas aktivitātes.

Savukārt Savienoto Valstu prezidents Donalds Tramps personiskā vēstulē Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam piedāvāja “sadarbību pretepidēmijas darbā”.

Covid-19 izraisītā krīze pasaulē gan nav liegusi Ziemeļkorejai turpināt savus raķešu izmēģinājumus. Martā tādi notika vairākas reizes, no tiem pēdējais pirms dažām dienām, kad Ziemeļkoreja izmēģināja divas tuva darbības rādiusa ballistiskās raķetes.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs ieviesti stingri ierobežojumi - atcelti masu pasākumi, slēgtas robežas, skolas un citas iestādes.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti