Ziemeļkoreja jaunās ANO sankcijas nodēvē par kara aktu

Ziemeļkoreja nodēvēja jaunās ANO Drošības padomes noteiktās sankcijas pret valsti par kara aktu, vēsta raidsabiedrība BBC.

Ziemeļkorejas Ārlietu ministrijas paziņojumā sankcijas nosauktas par „pilnu ekonomisko blokādi”.

Ministrijas paziņojumā arī uzsvērta nepieciešamība stiprināt kodolieroču atturošo spēku, lai traucētu ASV politiku.

ANO Drošības padome vienbalsīgi lēmusi pastiprināt sankcijas pret Ziemeļkoreju, sodot to par jaunāko raķešu izmēģinājumu. ASV virzītās sankcijas paredz naftas piegādes ierobežot par 90%.

Ziemeļkoreja paziņoja, ka šīs sankcijas uzskata par republikas suverenitātes pārkāpumu un kara aktu, kas izjaucot mieru un stabilitāti Korejas pussalā un reģionā.  

„Lai panāktu spēku paritāti ar ASV, mēs vēl vairāk stiprināsim aizsardzības kodolspēkus, kuru mērķis ir izbeigt ASV kodoldraudus, šantāžu un naidīgus soļus,” paziņoja Ziemeļkoreja.    

Jau ziņots, ka saskaņā ar Ziemeļkorejas oficiālās ziņu aģentūras iepriekš vēstīto novembrī izšautā raķete spēj sasniegt ASV kontinentālo daļu un Phenjana kļuvusi par kodolvalsti. Nav gan skaidrs, vai izmēģināto ballistisko raķeti iespējams aprīkot ar kodolgalviņu.

Starptautiskā sabiedrība līdz šim vairākkārt aicinājusi Ziemeļkoreju atbruņoties un mazināt kodolieroču un ballistisko raķešu radītos draudus. Taču šogad Ziemeļkoreja jau ir izšāvusi vairākas raķetes, arī divas starpkontinentālās ballistiskās raķetes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti