Dienas notikumu apskats

Kaimiņš: Saeimas komisijas neoficiāli pārdalīja bez JKP un "KPV LV"

Dienas notikumu apskats

Medijs: Krievijas «VTB banka», iespējams, slepus finansējusi «Rosņeftj» akciju iegādi

Ziemeļīrijas partija pauž bažas, ka Meja varētu neturēt vārdu robežas jautājumā

Ziemeļīrijas partija pauž bažas, ka Meja varētu neturēt vārdu robežas jautājumā

Ziemeļīrija Demokrātiskā unionistu partija nobažījusies, ka Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja varētu pieļaut stingras robežkontroles atjaunošanu starp Ziemeļīriju un Īriju. 

Britu laikraksts "The Times", atsaucoties uz Arlēni Fosteri, ziņo, ka nedēļas sākumā Meja nosūtījusi vēstuli Ziemeļīrijas Demokrātiskajai unionistu partijai. Tajā bija norādīts, ka Meja cīnīsies par Ziemeļīrijas un Īrijas robežas jautājumu, bet vienlaikus netieši lika saprast, ka iespēja atjaunot stingru robežkontroli tiek saglabāta, lai varētu vienoties par izstāšanās nosacījumiem ar Eiropas Savienību.

Meja gan iepriekš ir teikusi, ka nekad nepieļaus tādu Eiropas Savienības nosacījumu spēkā stāšanos, kuri ir pretēji viņas koalīcijas sadarbības partneru interesēm.

Demokrātiskā unionistu partija brīdina Meju, ka neatbalstīs iepriekš minētos izstāšanās nosacījumus starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību, kā ari aicinās pārējos koalīcijas sabiedrotos to nedarīt.

Meja nevar atļauties zaudēt Demokrātiskās unionistu partijas atbalstu, ņemot vērā, ka arī parlamenta Pārstāvju palātā viņai nav vairākuma.

Tiesa gan, vēstulē, kuru Meja nosūtīja Demokrātiskajai unionistu partijai, britu valdības vadītāja uzsvēra, ka stingras robežkontroles atjaunošana "ir kā papildus apdrošināšanas punkts, kuru neviens ne Lielbritānijā, ne Eiropas Savienībā negrasās izmantot".

Gadījumā, ja netiks rasts risinājums Ziemeļīrijas un Īrijas robežas jautājumam, nākamnedēļ varētu tikt sasaukta britu Ministru kabineta sēde, lai varētu apstiprināt Apvienotās Karalistes izstāšanās likumprojektu.

Arī Mejas biroja paziņojumā norādīts, ka premjere nekad nepieļaus sliktākā scenārija situācijas iestāšanos, kurā starp Ziemeļīriju un Īriju tiek atjaunota pilnīga robežkontrole, izveidojot divas dažādas muitas zonas.

 KONTEKSTS:

2016.gada jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza 2017.gada martā, bet Lielbritānijas izstāšanās sarunas no ES sākās 2017.gada jūnijā. Lielbritānijas izstāšanās no ES plānota 2019.gada 29.martā. Pēc tam ir paredzēts gandrīz divus gadus garš pārejas posms - līdz 2020.gada 31.decembrim. Šajā laikā briti būs Eiropas kopējā tirgū, muitas savienībā, iemaksā ES budžetā, bet lēmumu pieņemšanā pēc 29.marta vairs nepiedalās.

Eiropas Komisija jūlija otrajā pusē aicināja dalībvalstis un uzņēmējus gatavoties gadījumam, ja Lielbritānijas izstāšanās no ES jeb "Brexit" notiks bez vienošanās starp Londonu un Briseli. Joprojām nav pārliecības, ka līdz "Brexit" datumam stāsies spēkā ratificētā vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti