Ziemeļīrija bez reģionālās valdības gandrīz 600 dienas

Ziemeļīrija uzstādījusi savdabīgu antirekordu – tā bez reģionālās valdības pavadījusi 589 dienas, tādējādi pārspējot Beļģijas antirekordu. Daudzās Ziemeļīrijas pilsētās šonedēļ notika mītiņi, kurās pilsoņi pauda neapmierinātību ar ieilgušo politisko krīzi.

Ziemeļīrija bez reģionālās valdības dzīvo kopš 2017.gada janvāra, kad īru nacionālistu partija “Sinn Fein” pameta Ministru kabinetu. Civildienests turpina pildīt zināmas Lielbritānijas provinces pārvaldes funkcijas, taču svarīgus politiskus lēmumus nav iespējams pieņemt.

Pašlaik arī nav skaidrības, kas notiks ar Ziemeļīrijas un Īrijas robežu pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības.

Demonstranti aicināja abas lielākās partijas – “Sinn Fein” un Demokrātisko Unionistu partiju – beidzot vienoties par valdības izveidi.

Martā Lielbritānija atjaunoja tiešo pārvaldi pār Ziemeļīriju līdz brīdim, kad tiks izveidota jauna reģionālā valdība. Pēc gandrīz 600 bez valdības pavadītām dienām nekas neliecina, ka reģions varētu tikt pie jaunas valdības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti