Ziemassvētku uzrunā pāvests aicina uz mieru Jeruzalemē un uzsver bēgļu bērnu stāvokli

Pāvesta Franciska uzruna „Urbi et Orbi” jeb Pilsētai un pasaulei Ziemassvētkos Vatikāna Svētā Pētera laukumā pulcēja vairākus desmitus tūkstošu ticīgo. Tajā katoļu baznīcas galva runāja par vairākiem konfliktiem, kas apdraud mieru pasaulē.

Īpaša uzmanība tika pievērsta situācijai Tuvajos Austrumos, kur saasinājušās palestīniešu un izraēliešu attiecības. Tas noticis pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps atzinis Jeruzalemi par Izraēlas galvaspilsētu.

“Mēs atpazīstam Jēzu to bērnu sejās, kas dzīvo Tuvajos Austrumos. Viņi turpina ciest konfliktu dēļ. Šajā svētku dienā lūdzamies par mieru Jeruzalemē un visā Svētajā Zemē. Lūgsimies, lai atsākas dialogs, kas ļautu panākt mierpilnu vienošanos. Lūgsim, lai divas valstis varētu mierīgi pastāvēt līdzās,” aicināja pāvests.

Pāvests mudināja neaizmirst par to, kādā stāvoklī atrodas bēgļi, kas spiesti pamest savas zemes. Viņš arī atgādināja par tādiem konfliktiem kā Sīrijā, Irākā, Jemenā, Dienvidsudānā un Venecuēlā.

Pāvests atzina, ka pasaulē “pūš kara vēji” un novecojušais attīstības modelis turpina atražot cilvēcisko, sabiedrisko un vides pagrimumu.

Tāpat pāvests pieminēja saspīlējumu Korejas pussalā: “Lūgsimies par to, lai Korejas pussalā tiktu pārvarēta konfrontācija un pieaugtu savstarpējā uzticēšanās visas pasaules interesēs.”

2 komentāri
Skolnieciņš Latviešu Skaudības Dievība
Nacisms un komunisms ir aizliegts, tagad ir īstais laiks aizliegt kritietību! Cieņā, Skolnieciņš
Skolnieciņš Latviešu Skaudības Dievība
Uzmanību! Uzmanību! Tauta, mosties, celies un skaties! Baznīca melo! Latvju Dievi ir kristanizācijas piekauti un nokautēti. Baznīca no šejienes negrib aizvākties, pat dižā LPSR valdība nespēja patriek baznīcu. Okupācija šeit ļoti ilga. Tāda sajūta, ka Latvju Dievu vietu ir aiznēmusi Coca Colas kapitālisma un popkultūras Dievība Santa Klauss. Ko darīt, ja es piederu pie vecajiem Dieviem nevis pie kristanizācijas laikmeta panteona vai popkultūras-kapitālisma Dieviem? Mana izcelsme ir stipri senāka. Kāpēc citi par cilvēka paša naudu var no viņa ticību vilkt ārā, cilvēkam dodot neko? Cieņā, Skolnieciņš Eh, jaunās kapitālisma Dievības, tās rodas modes dēļ. Es esmu Skolnieciņš, Latvju Dievu dēls. Es piederu pie vecajiem Dieviem, es neesmu modes kliedziens un modes iegriba, es esmu mūžība. Esmu Latvju Skaudības Dievs Skolnieciņš, esmu Latvju Dievu jaunā paaudze! Cieņā, Skolnieciņš Kristietība ir garīgais aids. Kristietība piekopj medusrauša un rīkstes taktiku!!! #BaznīcaMelo #PāvestsMelo
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti