Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ludzas medicīnas centram – 180

Sācies Ziemassvētku tirdziņu laiks

Ziemassvētku tirdziņš Londonā - iespēja tikt pie latviskām dāvanām un cienasta

Ja Latvijā šī nedēļas nogale tika sagaidīta ar sniegu, tad Londonā tautieši uz latviešu Ziemassvētku tirdziņu ņēma līdzi lietussargus. Tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš ir iespēja tikt pie latviskām dāvanām un baudīt latviešu ēdienu. 

"Daugavas vanadžu" rīkotais Ziemassvētku tirdziņš decembra pirmajā sestdienā ir vairāk nekā 50 gadus veca tradīcija. Tirdziņā var ne tikai nopirkt latviskas dāvanas, bet arī atbalstīt labdarību. Viens no populārākajiem veidiem ir loterija. Viena biļete maksā 50 pensus, taču parasti to uztver kā ziedojumu, nevis kā iespēju laimēt, tādēļ daudzi pērk vairākas biļetes.

Loterijas vadītāja Gundega Millere pastāstīja, ka cilvēki saziedo mantas, no kurām dažas ir interesantākas par citām. "Mēs pārdodam lozes un iegūstam naudu labdarībai. Tā ir tāda interesanta spēlīte, ka cilvēki atnāk uz tirdziņu un var drusciņ ziedot un kādreiz iegūt ko labu," paskaidroja Millere.

"Es noziedoju piecas mārciņas un dabūju par to ļoti skaistu galda lampu un krūzīti. Tādu ļoti māksliniecisku," saka "Daugavas vanagu fonda" viesnīcas darbiniece Aija Smurģe. 

Tirdziņā vienmēr ir svētku uzrunas, neiztiek bez dziedāšanas un dejošanas. 

Savukārt ēdamzālē apmeklētājus gaida īsti latviskas pusdienas. Tiek pirktas ne tikai dāvanas, bet arī speķa pīrādziņi un citi gardumi.

"Mēs esam šeit labi ja trīs stundas, un mums tās 30 vistas ir pazudušas," smaida tirgotājs Aleksandrs Petrakovs. Viņam piebalso tirgotāja Marita Daukšte: "Šīs ir rokassprādzītes, kas ir dažādās krāsās, kas atgādina par Latviju. Mēs tomēr esam tālu, mums ir jāatceras, kur ir mūsu īstās mājas."

Dažiem šķiet, ka cenas ir par lielu, taču citi mājup dodas pilnām somām.

Tirdziņa apmeklētāja Marina Gubāte bērniem nopirkusi zeķītes un cimdus, kurus nosauc par ārkārtīgi pasakaini skaistiem. Par cenām viņa nesatraucas. "Tas ir solīdi, tas ir tomēr darbs un tur ir sirds ieguldīta un tas tā arī maksā," saka pircēja. 

Rakstainie cimdi adīti Latvijā, tos ziedojusi nupat ievēlētā "Daugavas Vanadžu" pasaules priekšsēde Klāra Mētra, kura pirmo reizi "vanadžu" vēsturē ir no Latvijas. "Visu laiku bija no ārzemēm, un mēs ļoti centāmies, vēlējām vienu gadu, netrāpījām, bet otro gadu tiešām mums veicās," paskaidro "Daugavas Vanadžu" Londonas kopas priekšsēde Ilze Burgmane.

Daugavas vanadžu galvenais uzdevums ir dažādu labdarības pasākumu rīkošana. "Uz Latviju es vedu naudiņu, daļu, kas ir jauniešiem, skolniekiem, vanadzēniem. Kas veciem leģionāriem, kas vēl dzīvi palikuši. Tomēr iztikšana Latvijā, jūs ziniet kā, nav visai viegla," piebilst kopas priekšsēde.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti