Dienas ziņas

Svētceļojums noslēdzas ar kristībām

Dienas ziņas

Policija fiksē eksotisko dzīvnieku tirdzniecību

Ziemassvētku pasākumā pulcējas Londonas uzņēmēji

Ziemassvētku pasākumā pulcējas Londonas uzņēmēji  

Uz aizvadīto gadu Ziemassvētku pasākumā atskatījušies arī Lielbritānijas latviešu biznesa kluba biedri. Uz tikšanos uzņēmēji bija atbraukuši pat no Zviedrijas. 

Biznesa kluba gada noslēguma pasākumā netrūka ne Salaveča, ne Sniegbaltītes, ne dzejolīšu skaitīšanas pie eglītes un loterijas. Anglijā pierasts uz svētkiem īpaši saposties.

“Tā kā [šis ir] pēdējais gada pasākums, tad visi sarunājām būt kādos kostīmos. Un tad es izdomāju, ka man būs 20. gadu tērps, tāda klasiska sieviete, vienkārša, eleganta. Tā izdomājām ar vīra kungu, sākumā gribējām saskaņoti, bet beigās kaut kā pēkšņi sanāca – vienam ir 17. gadsimts, un man ir 20. gadi,” stāstīja pasākuma organizatore Ilga Protisāne-Meškone. 

Savukārt pasākuma organizators Helmuts Meškonis uzsvēra: “Ko vīrieši ir zaudējuši? Šie elegantie, skaistie tērpi! Vīrietis šodien nedrīkst ģērbties skaisti. Skumji, ļoti skumji! Un vienreiz gadā, uz Ziemassvētkiem, mums ir iespējas uzvilkt ko skaistu un sajusties arī brīnišķīgi!”

Svinēšanas gaitā radās arī pa kādai oriģinālai idejai. Piemēram, nozagt Sniegbaltīti. Beigu beigās gan Salavecis viņu noķēra, un viss beidzās labi. 

Vairāki apmeklētāji atbraukuši no tālākām vietām, ieradusies pat latviešu ģimene no Zviedrijas, kuriem šī ir pirmā reize Anglijā.

“Es biju pārsteigts, kad mēs bildējāmies pie pieminekļiem, kad nāca cilvēki, tieši arī angļi nāca, un laipni piedāvāja nobildēt ģimenes bildes. Es pirmā brīdī nesapratu, nu kāpēc tā nāk un prasa fotoaparātu,” pauda uzņēmējs Markuss Freimanis. Zviedrijā cilvēki šādi nerīkojoties. 

Latviešu pulkā laipni aicināti arī cittautieši.

“Tas bija sen atpakaļ, kad biju Rīgā, tur ļoti labi pavadīju laiku. Tādēļ ir ļoti jauki satikt šeit, Londonā, tik daudz latviešu! Iepazīties ar latviešu kultūru, latviešu Salatēti, un tagad jūtos kā latvietis, tas ir lieliski!” izjūtās dalījās pasākuma viesis Ričards Jans. 

Nākamgad uzņēmēju klubs grasoties aicināt piebiedroties Latvijas uzņēmējus, kuri meklē eksporta iespējas Lielbritānijā. 

“Aicināsim sadarbosimies ar  inovāciju centriem, paskatīsimies ar Latvijas tirdzniecības kameru, iespējas ir daudz un dažādas. Daudzi Latvijas uzņēmēji meklē iespējas ienākt šeit, Lielbritānijas tirgū, mums ir vieta vienreiz mēnesī, mēs sanākam, mēs varam palīdzēt. Mēs varam pamēģināt palīdzēt!” uzsvēra Haralds Meškonis. 

Izrādās, ka Anglijas latvieši daudz palīdz arī savām ģimenēm Latvijā. To nesen klientu aptaujā noskaidroja naudas pārsūtīšanas kompānija. 


“Es kā latviete ļoti lepojos ar to, ka latvieši visaugstāko procentu sūta tieši vecākiem. Mūsu morāle un rūpes par vecākiem ir augstā līmenī, un mēs priecājamies redzēt, ka 33% no viesiem pārskaitījumiem, ko latvieši sūta uz Latviju no Lielbritānijas, iet tieši vecākiem,” pastāstīja uzņēmuma “Opal Transfer Ltd.” Darbiniece Gita Petkeviča. Viņa arī norādīja, ka, piemēram, lietuviešiem šis procents esot zemāks. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti