Panorāma

Panorāma

Panorāma

Mediķis Vācijā: Līdz vasarai situācija varētu normalizēties

ES dalībvalstu Ziemassvētki – ar atšķirīgiem ierobežojumiem

Ziemassvētki Eiropā - ar dažādās valstīs atšķirīgiem ierobežojumiem

Tuvojoties Ziemassvētkiem, Eiropas Savienības valstis lielākoties pastiprinājušas Covid-19 izraisītos ierobežojumus. Ceļošanas aizliegumu starp reģioniem svētkos sestdien noteica Itālija. Vienlaikus redzamas arī zināmas atšķirības starp valstīm pēc inficēšanās gadījumu skaita un līdz ar to arī ierobežojumu bardzības. 

Dramatiskas ainas šajās un arī Ziemassvētku brīvdienās ir Lietuvā, kur arī ir lielākie inficēšanās rādītāji. Policijas kontrolposteņi uz ielām un liegta ceļošana starp vissmagāk skartajām apdzīvotajām vietām. Kopš trešdienas, kad stājās spēkā līdz šim stingrākie noteikumi, pie lielveikaliem automašīnu skaits ievērojami samazinājies. Slēgti faktiski visi veikali, izņemot pārtikas veikalus ar ļoti retiem izņēmumiem.

Itālijā ceļošana starp visiem reģioniem no nākamās nedēļas līdz 6.janvārim bez svarīga iemesla būs liegta. Valstī līdz šim reģioni bija sadalīti trīs Covid-19 bīstamības pakāpes zonās ar atšķirīgiem ierobežojumiem. Premjerministrs Džuzepe Konte uzsvēra, ka šis nebija viegls lēmums, taču tikai tā var novērst epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos.

"Vīruss turpina izplatīties itin visur. Mūs var mēģināt liekt, taču mēs nesalūzīsim," teica Konte. "Mūsu ekspertu vidū ir lielas bažas, ka inficēšanās līkne Ziemassvētku periodā varētu piedzīvot lēcienu."

Vissmagāk skartajos jeb sarkanajos reģionos bez svarīga iemesla arī Itālijā nedrīkstēs mājas pamest ne Ziemassvētkos, ne Jaungadā.

Tas veicinājis cilvēku plūsmu no sarkanajiem uz citiem reģioniem pirms šiem aizliegumiem, turklāt mazāk skartajos reģionos vaļā ir pat restorāni – līdz sešiem vakarā.

Francija šonedēļ daļēji mīkstināja ierobežojumus un cilvēki beidzot varēs pamest mājas, neaizpildot īpašu veidlapu,

kurā jāizskaidro iziešanas nepieciešamība. Tomēr būs jāievēro komandantstunda no astoņiem vakarā līdz sešiem rītā. Par komandantstundas neievērošanu – sodi.

Šonedēļ ierobežojumus pastiprināja Vācija, slēdzot visus veikalus, kuri nepārdod pirmās nepieciešamības preces.

Vienā mājsaiminecībā Ziemassvētkus drīkstēs sagaidīt četri viesi no citām mājsaimniecībām, neskaitot bērnus. Slavenajiem vāciešu Ziemassvētku tirdziņiem šī sezona bija īpaši īsa.

"Nu ko, viss atkal ir atpakaļ pie nulles," teica Ziemassvētku tirdziņa pārdevējs Pēters Millers. "Mums bija piešķirts šis Ziemassvētku tirdziņš, lai kaut nedaudz nopelnītu šajās brīvdienās pēc vasaras ierobežojumiem. Tagad atkal tas pats. Tagad pilnībā esam atkarīgi no pabalstiem, kuri cerams drīz jau nāks nāks no finanšu ministra."

Stingri ierobežojumi ir arī dalībvalstīs, kur epidemioloģiskā situācija salīdzinoši labāka.

Piemēram, Grieķijā, atsevišķās smagāk skartajās vietās, lai pamestu dzīvesvietu, jānosūta speciāla īsziņa uz valsts numuru, sniedzot personu datus un izskaidrojot iemeslu. Arī spēkā komandantstunda no desmitiem vakarā līdz pieciem rītā. Tikmēr ieceļotājiem no ārvalstīm 10 dienu pašizolācija samazināta līdz trim dienām, ja būs veikts negatīvs Covid-19 tests. 

Ar jauniem ierobežojumiem ziemassvētkus sagaidīs arī Nīderlandē, Dānijā un Čehijā, bet uz svētkiem tie nedaudz tiks mīkstināti, galvenokārt attiecībā uz pārvietošanos un ģimeņu pulcēšanos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt