Zibens spēriena dēļ rokfestivālā Vācijā cieš 51 cilvēks un divus nākas reanimēt

Negaisa laikā rokfestivālā Vācijā cietis 51 cilvēks, no kuriem astoņi ir nopietni ievainoti. Divus zibens skartos bijis nepieciešams atdzīvināt pēc klīniskās nāves. Vairākas Eiropas valstis, ieskaitot Vāciju, patlaban sastopas ar pamatīgiem dabas untumiem, valstis ir piemeklējuši plūdi, ko radījušas stipras, ilgstošas lietusgāzes, negaiss un stipras vēja brāzmas

Festivāls "Rock am Ring", kas notiek Vācijas Rietumos, Mendingā, ir mūzikas notikums ar vairāk nekā 30 gadu vēsturi. Tā apmeklētāji jau iepriekš ir piedzīvojuši nervus kutinošus brīžus, ne tikai ieraugot uz skatuves savus iecienītākos mūziķus, bet arī cenšoties pūlī glābties no spēcīga lietus vai negaisa. Vēl aizvadītajā gadā tur pērkona negaisā cieta 33 apmeklētāji.

Bet šoreiz zibens notriecis 51 cilvēku, no kuriem astoņi, kā ziņo mediji, cietuši visai smagi un diviem pat iestājusies klīniskā nāve.

Festivālu uz pusotru stundu pārtrauca, taču neapturēja pavisam, un drīz bijušo kara aviācijas bāzi, kur pasākums notiek, atkal piepildīja mūzika. Festivāla rīkotāji norādījuši, ka pagaidām laika apstākļi ļauj sarīkojumu turpināt, taču vakarā prognozes atkal sola stipru lietu. Festivāla viesu vidū ir tādas pasaulslavenas rokgrupas kā "Red Hot Chili Peppers" un "Black Sabbath", kuru dēļ uz Vāciju devušies fani arī no citām valstīm.

Zibens arī aizvadītās nedēļas nogalē nesaudzēja futbola spēles vērotājus un dalībniekus Vācijas dienvidrietumos. Tur ievainojumus guva 35 cilvēki.

Tikmēr Francijas galvaspilsētā Parīzē negaisa laikā cieta kādas bērnu ballītes dalībnieki, kuri bija sapulcējušies parkā svinēt dzimšanas dienu.

Pēdējās dienas gan Vāciju, gan Franciju un vēl vairākas Eiropas valstis ir skāruši negaidīti bīstami dabas untumi – spēcīgais lietus no krastiem izcēlis daudzas upes, arī Sēnu Parīzes centrā, kā dēļ pilsētas dzīve ir daļēji apstājusies. Vēstīts, ka Parīzē ārkārtīgi augstā ūdens līmeņa dēļ daļēji slēgta metro satiksme un pilsētas iedzīvotāji steidz glābt vērtības, kas atrodas zemākajās vietās. Tā, piemēram, no pasaulslavenajiem Luvras un Orsē muzejiem, darbinieki steiguši evakuēt desmitiem tūkstošu gleznu un citus mākslas darbus, un novietot tos augstākos, drošākos stāvos.

Prognozē, ka vēl vairākas dienas muzeju, galeriju, ministriju un pat kapsētu un citu svarīgu ēku un objektu darbība būs ierobežota vai pavisam slēgta.

Raidorganizācija BBC vēsta, ka ūdens līmenis Sēnā esot sācis pamazām kristies, taču ārkārtas stāvoklis pilsētā joprojām saglabājas, un valdība to atcelšot tikai tad, kad ūdens Sēnā būs atkāpies līdz drošai atzīmei.

Saskaņā ar jaunākajiem datiem, kopumā Eiropā plūdu dēļ bojā gājuši 15 cilvēki, ir arī bez vēst pazudušie, bet desmitiem tūkstoši ir bijuši spiesti pamest mājas. Francijā vien bez elektrības palikušas 22 000 saimniecību.

Postījumi un bojā gājušie ir arī Austrijā, Polijā, Nīderlandē, Rumānijā, arī Beļģijā, kur  tuvākajās dienās sola lietu un pērkona negaisu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti