Rīta Panorāma

Skype intervija ar Rūdolfu Kugrēnu

Rīta Panorāma

Stikla mākslinieces Martas Ģibietes trauslais “Labrīt!“ nenotikušajā personālizstādē

Zemūdenēs, iespējams, vēl nezina par vīrusu

Zemūdenēs, iespējams, vēl nezina par vīrusu

Jūras spēku kodolzemūdenēs esošās ekipāžas, kas atrodas ilgās misijās, visticamāk, vēl nemaz nezina par koronvīrusa pandēmiju. Eksperti atzina – šāda veida informācija no apkalpes locekļiem parasti tiek slēpta, lai netraucētu tiešajiem pienākumiem, līdz misija noslēdzas.

Zemūdenes, kas slepus kursē okeānu dziļumos, tiek mērķtiecīgi nodalītas no informācijas par pārējās pasaules rūpēm, lai apkalpe nedalītu uzmanību veltītu savām misijām. Tādēļ kodolzemūdeņu apkalpes locekļi varētu būt starp pēdējiem cilvēkiem, kuriem joprojām nav ne jausmas, ka vīrusa pandēmija pasaules dzīvi apgriezusi kājām gaisā.

Jūrniekus zemūdenēs parasti neinformē par sliktām ziņām, lai negrautu viņu motivāciju, saka pašreizējie un bijuši virsnieki, kas dienējuši Francijas kodolzemūdenēs.

"Tas, ko varu pateikt, ir, ka šādas ziņas - kā vīrusa uzliesmojums - noteikti netiktu darītas zināmas visai ekipāžai. Kāda informācija varētu tikt nosūtīta tikai komandierim. Apkalpei šādas ziņas varētu likt sev uzdot jautājumus par to, kā klājas viņu ģimenēm. Bet jūras spēkiem ir jābūt efektīviem, ekipāžai jābūt pilnībā gatavai. Mēs nedrīkstam pieļaut, ka personiskas dabas rūpes traucē  apkalpei pildīt savus pienākumus," skaidroja atvaļinātais admirālis Dominiks Salls.

Tāpēc, visticamāk, visas apkalpes, kas atstāja ostu un devās misijā, pirms vīruss sāka izplatīties visā pasaulē, par to joprojām neko nezina. Viņiem šīs ziņas varētu atklāt tikai pēdējās pāris dienās pirms misijas beigām. Atvaļinātais admirālis skaidroja, ka, atrodoties ūdeņu dzelmēs, ekipāžas neklausās radio frekvences, kurās dzirdamas ziņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt