Zemestrīces upuru skaits Turcijā un Sīrijā pārsniedzis 46 000

Upuru skaits pēc 6.februārī notikušās zemestrīces Turcijā un Sīrijā pārsniedzis 46 000 un, domājams, vēl pieaugs.

Nedz Turcija, nedz Sīrija vēl nav paziņojušas, cik cilvēku pēc zemestrīces ir pazuduši, bet to skaits, visticamāk, ir liels.

6.februārī agrā rītausmā Turcijas un Sīrijas robežas reģionu satricināja 7,7 magnitūdas stipra zemestrīce, kurai pāris stundas vēlāk sekoja otra 7,6 magnitūdas stipra zemestrīce. Tām sekojuši vairāk nekā 5700 pēcgrūdienu, ziņoja Turcijas katastrofu pārvaldības aģentūra AFAD.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) aplēsusi, ka humānā palīdzība Turcijā un Sīrijā nepieciešama aptuveni 26 miljoniem cilvēku.

Sīrijā zemestrīcēs gājuši bojā vairāk nekā 5800 cilvēku, bet Turcijā vairāk nekā 40 000.

Turcijā aptuveni 13 000 glābēju turpina pārmeklēt drupas Kahramanmarašas un Hatajas provincēs, kas ir zemestrīces smagāk skartās Turcijas provinces, bet šodien meklēšanas un glābšanas misiju plānots noslēgt.

Sestdienas vakarā Kahramanmarašas provinci atkal satricināja 5,3 magnitūdas stipra zemestrīce. Vai šī zemestrīci laupījusi kāda cilvēka dzīvību, pagaidām nav zināms.

KONTEKSTS:

Turcijas dienvidaustrumos un kaimiņvalstī Sīrijā naktī uz 6. februāri notika spēcīga zemestrīce, kuras stiprums bija 7,8 magnitūdas pēc Rihtera skalas. Zemestrīces upuru skaits ir pārsniedzis 40 000.

Arvien skaļāk tiek runāts arī par to, ka ēkas Turcijā pārāk bieži tiek celtas, pārkāpjot noteikumus. Tā kā Turcijā zemestrīces notiek diezgan bieži, visām celtnēm ir jābūt īpaši izturīgām. Tomēr aptuveni 6000 māju sabrukšana liecina par pārkāpumiem celtniecībā.

Atbildība daļēji gulstas arī uz Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, kura partija atrodas pie varas jau 20 gadus. Turcijas prezidents atzinis, ka viņa valdība nespēj nodrošināt palīdzību cietušajiem tik ātri, kā cilvēki vēlētos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti