Dienas ziņas

Salaspilī aiztur zagļu grupējumu

Dienas ziņas

«Ceļotāju diena» plaši apmeklēta

Zemestrīces izraisīta traģēdija ogļraktuvēs Polijā

Zemestrīces izraisīta traģēdija ogļraktuvēs Polijā

/Precizēts bojāgājušo skaits/

Polijas dienvidos kādā ogļraktuvē sestdien notika zemestrīce, kurā gājuši bojā divi un pazuduši bez vēsts trīs ogļrači, svētdien paziņoja Polijas kalnrūpniecības uzņēmums "Jastrzebska Spolka Weglowa".

Traģiskā nelaime notika pēc tam, kad raktuves skāra 3,4 magnitūdas stipra zemestrīce. Glābšanas darbus sākotnēji aizkavēja augstā metāna koncentrācija, taču pēc tam glābējiem izdevās izglābt vairākus ogļračus.

Īsi pēc negaidītiem un spēcīgiem pazemes grūdieniem Zofjuvkas raktuvēs netālu no Polijas robežas ar Čehiju kontakts pārtrūka ar septiņiem ogļračiem. Viņi atradās aptuveni 900 metrus zem zemes, kur strādāja pie jauna koridora izbūves ogļu ieguvei. Aptuveni 200 cilvēku lielajai glābēju grupai, kuras darbu vairākas stundas aizkavēja augstā metāna koncentrācija šahtā, pagaidām izdevies izglābt divus no viņiem. Trešā atrastā ogļrača dzīvību glābt neizdevās, bet pārējie tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem. 

“Vienu no ogļračiem mēs sasniedzām un nogādājām pazemes medpunktā. Ārsts apstiprināja viņa nāvi. Tikko informējām viņa tuviniekus. Tagad viņa ģimene un citi ogļrači dosies uz medpunktu, lai viņu  identificētu. Tas bija 38 gadus vecs ogļracis, kurš mūsu uzņēmumā strādāja desmit gadus,” stāsta Jastrzebskas ogļraktuvju uzņēmuma vadītājs Daniels Ozons.

Glābšanas darbi joprojām turpinās, taču sākusies cīņa ar laiku un ar katru stundu cerības izglābt pārējos bezvēsts pazudušos mazinās.

Lai gan pēdējos gados Polija ir pavairojusi atjaunojamo enerģētikas resursu īpatsvaru, ogles valstī joprojām ir galvenais enerģijas un kurināmā avots, ogļu ieguvē ierindojot to otrajā vietā Eiropā aiz Vācijas. Dati liecina, ka pērn iegūti nepilni 66 miljoni metrisko tonnu ogļu, aptuveni par pieciem miljoniem mazāk nekā gadu iepriekš.

Iepriekšējais traģiskais negadījums Polijas ogļraktuvēs notika 2009. gadā, kad metāna sprādziena dēļ gāja bojā 20 ogļrači.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti