Zemestrīcē Nepālā bojāgājušo skaits pārsniedzis 3300 cilvēku

Pirmdienas rītā sestdien notikušās zemestrīces upuru skaits ir pieaudzis līdz 3326 cilvēkim. Vēl vairāk nekā 6500 cilvēku guvuši ievainojumus, vēsta BBC.

Desmitiem cilvēku bojā gājuši arī Nepālas robežvalstīs Ķīnā un Indijā.

Izskanējušas prognozes, ka kopumā dabas katastrofa varētu būt laupījusi pat 10 000 dzīvību. Patlaban neskaitāmi cilvēki ir spiesti uzturēties telšu nometnēs vai nakšņot zem klajas debess. Intensīvi meklējumi turpinās alpīnistu nometnēs Everesta kalna apkārtnē.

Tajās un dažādos kalnā kāpšanas maršrutos zemestrīces laikā atradās apmēram 1000 personas. No tām par bojā gājušiem oficiāli atzītas 18.

Ārlietu ministrijas pārstāvis Ivars Lasis pirmdienas rītā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" un Latvijas Radio pastāstīja, ka šobrīd Nepālā atrodas 43 cilvēki no Latvijas, kuri jau ir apzināti. Viņi nav cietuši. Tiesa, nevar izslēgt, ka tur ir vēl kāds Latvijas iedzīvotājs. Cilvēkus, kuri vēlas pamest valsti ātrāk, aicina sazināties ar aviokompānijām un doties atpakaļ uz Latviju.

Jau vēstīts, ka Nepālas teritorijā sestdien, 25. aprīlī, notikusi spēcīga zemestrīce, kuras epicentrs atradās nepilnus 80 kilometrus no valsts galvaspilsētas Katmandu. Zemestrīce izraisījusi spēcīgas lavīnas Himalajos. Lavīna aprakusi arī bāzes nometni, kurā alpīnisti gatavojas kāpšanai pasaules augstākajā virsotnē – Everestā. Katastrofas brīdī nometnē atradušies vairāki simti alpīnistu. Tiek ziņots par vairāk nekā desmit bojāgājušajiem. Glābšanas darbi vēl turpinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti