Zemes klēpī guldīts ASV senators Džons Makeins

Zemes klēpī guldīts ietekmīgais Amerikas Savienoto Valstu senators Džons Makeins. Bēru ceremonija Anapolisā bija privāta, un tajā piedalījās tikai nelaiķim tuvākie cilvēki.  

Šķirstu ar Makeina mirstīgajām atliekām uz Anapolisas pilsētas kapiem pavadīja motociklistu eskorts. Ārvalstu mediji informē, ka bēru vietā bija ieradušies tikai senatora ģimenes locekļi, draugi, kursa biedri un viņa absolvētās Jūras kara akadēmijas pārstāvji.

Tomēr godu viņam atdeva arī citu armijas daļu pārstāvji, un ceremonijas laikā pāri pilsētai pārlidoja iznīcinātāju grupa. Jau iepriekš senatora tuvinieki informēja, ka viņš tiks apglabāts blakus savam draugam un kursa biedram admirālim Čakam Larsonam.

Šī izvēle bija visai negaidīta, jo ietekmīgā politiķa tēvs un vecaistēvs apglabāti Ārlingtonas Nacionālajā kapsētā.

KONTEKSTS:

25.augustā 81 gada vecumā miris ASV republikāņu senators Džons Makeins, kurš savulaik kandidējis arī ASV prezidenta vēlēšanās. Baltijā viņu atcerēsies kā draugu un aktīvu drošības un neatkarības aizstāvi. Līdzjūtību mirušā senatora radiniekiem izsaka daudzi ietekmīgi pasaules politiķi un iedzīvotāji.

Pēdējos gados Makeins stingri atbalstīja Baltijas valstis, Ukrainu un Gruziju. Viņš viesojies arī Latvijā. Senators mudināja īstenot stingru nostāju pret Vladimira Putina vadīto Krieviju. Jūlijā notikušo ASV prezidenta Donalda Trampa tikšanos ar Putinu Makeins sauca par traģisku kļūdu, jo “Tramps tajā nevēlējās nostāties pret Putinu”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti