Dienas ziņas

Mazumtirdzniecības apgrozījums pērn pieaudzis

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Zelenskis: Ukrainai nepieciešami 300 – 500 tanku

Zelenskis: Ukrainai nepieciešami 300–500 tanku

Esam pateicīgi Rietumiem par apņemšanos beidzot apgādāt Ukrainu ar tankiem, tomēr tanku kopējais skaits un piegādes laiks būs noteicošais, tā intervijā "Sky News" atzina Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Pēc viņa teiktā, Ukrainai pašlaik nepieciešami 300–500 tanku, lai atkarotu savas teritorijas un aizsargātu savus cilvēkus.

"Jau ilgu laiku esam runājuši par bruņotiem transportlīdzekļiem, kuru mums trūkst. Salīdzinot ar tiem daudzajiem tūkstošiem tanku, kas ir Krievijas rīcībā, mums ir deficīts. [..] Tāpēc mums tos vajag tagad un noteiktā skaitā. Nav jēga vienai valstij pateikt: "mēs dodam Ukrainai tankus... lūdzu jums pieci tanki."

Ko mēs ar tiem iesāksim? Mēs nevaram sūtīt karavīrus uz apmācībām piecu tanku dēļ. [..] Tāpēc mums vajag 300-500 tanku," skaidroja Ukrainas prezidents.

Arvien vairāk valstīm paziņojot par smagā bruņojuma piegādēm Ukrainai, Rietumu sabiedrotie līdz šim apsolījuši  jau kopumā 321 kaujas tanku.

Pēc mediju aplēsēm, Ukraina varētu saņemt līdz pat 100 "Leopard" tanku. Eiropas valstu rīcībā esošie "Leopard" Ukrainu varētu sasniegt martā, bet ASV "Abrams" tanku piegādes varētu prasīt krietni ilgāk. Ja tās notiks tikai augustā vai septembrī, kā izskanējis no ASV puses, tad tas būs par vēlu, atzina Zelenskis un aicināja Rietumus ar tanku piegādēm nekavēties.

KONTEKSTS:

Vācijas valdība trešdien nolēma piegādāt Ukrainai 14 "Leopard" tankus. Zināms, ka marta beigās Ukraina varētu saņemt arī britu solītos "Challenger 2" tankus, bet amerikāņu "Abrams" tanku piegāde prasīs vairāk laika.

Rietumu tanki jau drīzumā varētu stiprināt Ukrainas kaujas spējas karā pret Krievijas iebrucējiem. Militārie eksperti ir vienisprātis, ka šāds papildinājums Ukrainas armijai ir būtisks gan kaujas spējām, gan kaujas sparam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti