Rīta Panorāma

Intervija ar EK priekšsēdētājas izpildvietnieku par ekonomiku un tirdzniecību Valdi Dombrovski

Rīta Panorāma

Muratova Nobela medaļu izsola par 103,5 miljoniem dolāru

Zelenskis: Notiek sarunas par Ukrainas ostu atbloķēšanu

Zelenskis: Notiek sarežģītas sarunas par Ukrainas ostu atbloķēšanu

Ukrainas prezidenta Volodimirs Zelenskis paziņojis, ka notiek sarunas par Ukrainas ostu atbloķēšanu. Pārtikas eksporta ķēžu pārraušana jau radījusi nopietnu deficītu un cenu celšanos pasaules pārtikas tirgū.

Zelenskis, attālināti uzrunājot Āfrikas Savienības asamblejas pārstāvjus, norādīja, ka notiek sarežģītas vairāku līmeņu sarunas, lai atbloķētu Ukrainas ostas. Progress pagaidām nav, jo nav atrasts reāls instruments, lai garantētu, ka Krievija tām neuzbruks.

Ukrainas prezidents brīdināja, ka globālā labības krīze turpināsies tik ilgi, cik kaimiņvalsts uzsāktais "koloniālais karš".

Ukraina patlaban organizē labības eksportu pa dzelzceļu caur kaimiņvalstīm, bet pa jaunajiem maršrutiem izdodas novirzīt krietni mazāku apjomu ilgākā laikā, kas palielina pārtikas cenu.

Problēma ir nopietna un Eiropas Savienības augstais ārlietu pārstāvis Žuzeps Borels šonedēļ norādīja, ka Krievija jāsauc pie atbildības, ja tā turpinās bloķēt vitāli svarīgo labības eksportu.

Arī Francijas ārlietu ministre Katrina Kolonna uzstāja, ka "Maskavai ir jāizbeidz spēles ar globālo badu". Tomēr Krievija turpina aktivitātes Melnajā jūrā, un tās ziemeļrietumu daļā patlaban atrodas zemūdene un četri lieli desantkuģi. Ukrainas armija neizslēdz desanta un raķešu apšaudes riskus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti