Zelenskis kļūst par jauno Ukrainas prezidentu; Krieviju uz inaugurāciju neielūdz

Ukrainā šodien amata zvērestu nodos jaunievēlētais valsts prezidents Volodimirs Zelenskis. Viņš kļūs par sesto Ukrainas prezidentu kopš valsts neatkarības atjaunošanas 1991. gadā. Uz Zelenska inaugurācijas ceremoniju paredzējuši ierasties pārstāvji no vairāk nekā 60 pasaules valstīm, tostarp Latvijas, taču Krievija šo viesu sarakstā nav. 

Zeļenskis kļūst par jauno Ukrainas prezidentuUģis Lībietis/LR
  Jaunievēlētais Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis sākotnēji bija prasījis Ukrainas parlamentam inaugurācijas datumu noteikt 19. maijā. Pēc viņa vārdiem, inaugurāciju nepieciešams sarīkot pēc iespējas ātrāk, lai līdzšinējam prezidentam Petro Porošenko būtu mazāk laika pēdējā brīdī atbildīgos amatos iekārtot savus cilvēkus. Taču parlaments inaugurācijas datumu noteica 20. maijā, jo 19. datumā Ukrainā tiek atzīmēta politisko represiju upuru piemiņas diena.

  Šodien 10 no rīta Zelenskis nodos svinīgo zvērestu, saņemot arī prezidenta regālijas. Pēc tam viņam uzticību zvērēs bruņoto spēku vadība. Uz svinīgo ceremoniju paredzējuši ierasties piecu ārvalstu – Gruzijas, Ungārijas, Latvijas, Lietuvas un Igaunijas – prezidenti, kā arī Polijas ārlietu ministrs. Kopumā inaugurācijā piedalīsies vēl gandrīz 60 valstu un starptautisko organizāciju pārstāvji. Krievija uz šo inaugurāciju ielūgta nav.

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti