Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintrvija ar SM Autoceļu infrastruktūras departamenta direktoru Tālivaldi Vectirānu

Krievijas hakeri izplata viltus ziņas par Zelenski

Zelenskis izsmējis Krievijas izplatītās baumas par viņa nonākšanu reanimācijā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis noraidījis Krievijas izplatītās viltus ziņas par viņa nonākšanu reanimācijā. Ukrainas radiostaciju ēterā ceturtdien izskanēja paziņojums, ka Zelenskis it kā smagā stāvoklī esot nogādāts slimnīcā.

Ukrainas drošības dienesti uzskata, ka šo paziņojumu izplatījuši Krievijas hakeri, kas uzlauzuši radiostaciju mājaslapas.

Lai izkliedētu baumas, Zelenskis ierakstīja nelielu videouzrunu, kurā apliecināja, ka ir sveiks un vesels.

“Krievija šodien palaida kārtējās viltus ziņas, ka prezidents Zelenskis nevada valsti, ka viņš atrodas slimnīcā, precīzāk sakot, reanimācijā smagā stāvoklī. Bet, lūk, es atrodos savā kabinetā,” videouzrunā norāda Zelenskis.

Šobrīd viņš jūtoties tik labi, kā vēl nekad. Zelenskis arīdzan uzsvēra, ka Krievijas viltus ziņu izplatītāji veltīgi nopūlās ar ukraiņu iebiedēšanu, jo pret okupantiem cīnās nevis viens prezidents Zelenskis, bet gan 40 miljoni ukraiņu.

“Visu cieņu gados vecākiem cilvēkiem, bet 44 gadi nav 70. Slava Ukrainai!” uzrunas beigās pavēstīja Zelenskis. Pašlaik viņam ir 44 gadi, bet Krievijas vadonim Vladimiram Putinam rudenī apritēs 70.

Ukrainas militārais izlūkdienests tikmēr paziņojis, ka Krievija gatavojas pievienot sev okupētās Ukrainas dienvidu teritorijas.

Kā norāda Ukrainas Aizsardzības ministrijas militārā izlūkdienesta pārstāvis Vadims Skibitskis, Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova šīs nedēļas izteikumi par tā dēvētās specoperācijas paplašināšanu ārpus Doneckas un Luhanskas apgabalu teritorijas liecina par to, ka starptautiskā sabiedrība tiek gatavota kārtējam Ukrainas krievvalodīgo iedzīvotāju aizstāvēšanas projektam.

To pastiprina iepriekš izskanējušās ziņas par referendumu gatavošanu Krievijas jau okupētajās teritorijās. Tie plānoti septembra vidū.

“Mēs zinām, ka okupētajās teritorijās jau izveidoti balsošanas iecirkņi, okupanti aktīvi sastāda sarakstus “referenduma” sarīkošanai,” informē Skibitskis.

Netiek izslēgta arī iespēja, ka Krievijas jau okupētās teritorijas un daļa Hersonas un Zaporižjas apgabalu varētu tikt anektētas. Skibitskis atzinis, ka šajos reģionos situācija ir ļoti sarežģīta, taču cīņassparu zaudēt nedrīkst un pretošanās notiekot arī uz laiku okupētajās teritorijās.

Krievijas plānus okupēt Ukrainas teritoriju nosodījis ASV Valsts departaments.

“Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs būtībā apstiprina brīdinājumu, ko mēs izteicām jau vakar, to, par ko vēstnieks EDSO Maikls Kārpenters brīdināja jau maijā un ko jūs pastāvīgi esat dzirdējuši no mums un Baltā nama – Krievija plāno sagrābt vēl vairāk teritoriju Ukrainas iekšienē,” secina Valsts departamenta pārstāvis Neds Praiss.

Amerikāņu paziņojumi seko pēc tam, kad ASV apstiprināja, ka nosūtīs uz Ukrainu vēl četras mobilās reaktīvo zalvju iekārtas HIMARS, kas pēdējā laikā ļoti efektīvi ukraiņiem palīdzējušas iznīcināt arī Krievijas munīcijas noliktavas.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti