Zelenskis ierosina izslēgt Krieviju no ANO Drošības padomes un apturēt tās dalību Ģenerālajā asamblejā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ierosinājis izslēgt Krieviju no ANO Drošības padomes un apturēt tās dalību ANO Ģenerālajā asamblejā.

Prezidents uzsvēra, ka ANO Hartas 6. pants skaidri nosaka, ka jebkura ANO dalībvalsts, kura sistemātiski pārkāpj principus, kas noteikti Hartā, var tikt izslēgta no ANO ar Ģenerālās asamblejas lēmumu.

"Lai gan Krievija pārkāpj ANO un starptautiskās juridiskās kārtības pamatprincipus, tā vēl arvien nav saukta pie atbildības, piedalās ANO institūcijās un izmanto ANO Drošības padomes privilēģijas," tā izteicās Zelenskis, otrdienas vakarā uzstājoties īpaši sasauktā ANO Drošības padomes sēdē.

Viņš sacīja, ka "Krievijai nav tiesību piedalīties organizācijas apspriedēs un balsojumā par kara Ukrainā jautājumiem, kas ir neizprovocēts un ar koloniālu raksturu".

"Es aicinu jūs atņemt valstij-teroristam pilnvaras ANO Ģenerālajā asamblejā. Tas ir nepieciešams. Tas ir taisnīgi. Krievijai nav tiesību palikt ANO Drošības padomē," sacīja Ukrainas prezidents.

Viņš arī atzīmēja, ka ir principiāli svarīgi atņemt Krievijai iespēju manipulēt ar ANO. "Ir nepieciešams izdarīt tā, lai Krievija nevarētu palikt ANO Drošības padomē, kamēr turpinās tās teroristiskās darbības," viņš piebilda, uzsverot, ka "tas ir vienīgais loģiskais lēmums no ANO Hartas viedokļa".

Zelenskis arī aicināja ANO nodrošināt juridiskā termina "valsts-terorists" un attiecīga statusa noteikšanu.

Viņš arī sacīja, ka visas Krievijas agresīvās darbības Ukrainā ir jāpakļauj juridiskam novērtējumam un globālām sankcijām.

"ANO vajag saukt Krieviju pie atbildības par terorismu (..) Ir nepieciešams, lai starptautisks tribunāls izmeklētu Krievijas karavīru darbības," rezumēja Zelenskis. 

Palīdzību Ukrainai turpina sniegt rietumvalstis. Vācija un Nīderlande piegādās Ukrainai vēl sešas haubices, bet Kanāda paziņojusi par finansiālu palīdzību nepilnu 200 miljonu Kanādas dolāru vērtībā.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti