Zelenskis: Arī Ukraina varētu piešķirt pilsonību Krievijas iedzīvotājiem

Arī Ukraina varētu piešķirt savas valsts pilsonību tiem Krievijas iedzīvotājiem, kuriem vajadzīga aizsardzība. Tā jaunievēlētais Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis reaģējis uz sava Krievijas kolēģa Vladimira Putina izteikumiem, ka Krievijas pases varētu atvieglotā kārtībā piešķirt ne tikai Donbasa iedzīvotājiem, bet visiem ukraiņiem. 

Asu starptautisku reakciju izraisījis Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīkojums, kas paredz atvieglotu Krievijas pilsonības piešķiršanu Austrumukrainas pašpasludināto Doņeckas un Luhanskas republiku iedzīvotājiem. Eiropas Savienība to nosauca par kārtējo uzbrukumu Ukrainas suverenitātei,  ASV – par provokāciju, bet Kijeva paziņoja, ka gatavos jaunu sankciju paketi pret Maskavu.

Taču Putins gājis vēl tālāk. Viņš paziņojis: "Mēs nodrošinām šādu pilsonības iegūšanas kārtību ne tikai tiem cilvēkiem, kuri dzīvo Luhanskas vai Doņeckas republikās. Mēs vispār apsveram to, lai vienkāršotā kārtībā piešķirtu mūsu pilsonību Ukrainas pilsoņiem."

Kā sociālajos tīklos pauda jaunievēlētais Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, Putinam nevajadzētu cerēt uz lielu ukraiņu atsaucību viņa piedāvājumam, jo Krievijas pase paredz tiesības būt arestētam par miermīlīgiem protestiem un nekādas cerības uz brīvām vēlēšanām.

Zelenskis arī piebilda, ka Ukraina savukārt varētu piedāvāt pilsonību visiem cilvēkiem, kas cieš no autoritāriem un korumpētiem režīmiem, pirmām kārtām jau Krievijas iedzīvotājiem. 

Tikmēr analītiķi jau izteikušies, ka Putina paziņojumi atspoguļo viņa izvēlēto taktiku pēc nesen notikušajām Ukrainas prezidenta vēlēšanām. Ja Krievija vēlētos noregulēt konfliktu, tā atturētos no eskalācijas un atstātu jaunievēlētajam Zelenskim diplomātisko manevru iespējas. Taču tā vietā Maskava turpina sarežģīt spēles noteikumus un veicināt haosu Ukrainā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti