Zelenskis aicina Ukrainas iedzīvotājus būt solidāriem ziemā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis aicinājis iedzīvotājus apvienoties un palīdzēt viens otram pārlaist grūto ziemu. Krievijas iebrucēji turpina Ukrainas apdzīvoto vietu un civilo objektu apšaudes, un tas rada energoapgādes un citas problēmas.  

Zelenskis ikvakara video vēstījumā uzsvēra, ka ziema būs grūta, taču tā jāuztver nevis kā pārbaudījums, bet gan kā laiks, kas tuvina uzvaru. Ienaidnieks cer izmantot aukstumu un grūtības kā terora ieroci, un cilvēkiem jādara viss iespējamais, lai to pārdzīvotu, atzīmēja Zelenskis. 

Prezidents īpaši uzsvēra solidaritātes nozīmi un iekšēju konfliktu nepieļaujamību – visai valstij jākļūst vienotai un neiznīcināmai, un visiem kopā jāstrādā gan dienu gan nakti. 

Ukrainā situācija ir sarežģīta, un Zelenskis atzina, ka Krievijai joprojām ir raķetes un pārākums artilērijā. Apšaudes turpinās, un naktī uz pirmdienu vairāki spēcīgi sprādzieni bija dzirdami Krivijrihā. Tomēr vietējās varas iestādes drošības apsvērumu dēļ aicināja cilvēkus nefilmēt notiekošo un neizvietot videomateriālus sociālajos tīklos. 

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. 11. novembrī Krievijas karaspēka vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti