Dienas ziņas

Šodien Pasaules talka

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Zaporižjas AES atkal pieslēgta Ukrainas energotīklam

Zaporižjas AES atkal pieslēgta Ukrainas energotīklam

Zaporižjas atomelektrostacija (AES) atkal ir pieslēgta Ukrainas energotīklam. Pēc divu nedēļu pārtraukuma uz spēkstaciju plūst elektrība, kas nepieciešama, lai dzesētu sešus tās teritorijā esošos kodolreaktorus.

Iepriekš apšaudēs bija cietusi viena no galvenajām kodolspēkstacijas elektropārvades līnijām. Bojājumus sestdien atklāja Starptautiskās atomenerģijas ekspertu grupa, kas jau pirms mēneša ieradās Zaporižjā, lai novērtētu atomelektrostacijas stāvokli un iespēju robežās palīdzētu tajā stabilizēt situāciju.

Līdz šim saņemtā informācija liecina, ka radiācijas līmenis Zaporižjā nav satraucošs un misija turpina savu darbu, vēstīja ANO ģenerālsekretārs Antioniu Gutērešs.

"Cik man zināms, jau trīs dienas ir rimušās apšaudes spēkstacijas apkaimē, un ceru, ka tās beigsies pavisam. Vēl es ceru, ka atomelektrostacijas drošība tiks pilnībā uzturēta un iesaistītās puses to ievēros," norādīja ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērešs.

Šonedēļ arī tika pieņemta svarīga Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras rezolūcija. Tajā noteikts, ka Krievijas spēkiem ir jābeidz visas darbības pret Zaporjižas un jebkuru citu kodolspēkstaciju Ukrainā. Par to savā ikvakara videouzrunā informēja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Pilnīga stacijas demilitarizācija un tūlītēja visa Krievijas karaspēka izvešana no turienes ir vienīgais, kas var nodrošināt šīs rezolūcijas izpildi. Un tas ir arī globālās drošības pamatelements," uzsvēra Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Elektropārvades līnija Zaporižjas atomelektrostacijā ir salabota un tā pieslēgta nacionālajam energotīklam. Zināms, ka visi seši Zaporižjas reaktori šobrīd ir “aukstā stāvoklī” un tiek gatavoti izslēgšanai. Lai izvairītos no radioaktīvās sabrukšanas riskiem, tie nepārtaukti jādzesē un tam ir nepieciešama ārējās enerģijas padeve.

Starptautiskā Atomenerģijas aģentūra ziņo, ka situācija Krievijas spēku pārņemtajā spēkstacijā ir uzlabojusies, taču joprojām ir nedroša.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti