Pusdiena

Pusdiena 19.09.2017

Pusdiena

Latvijas robežsardzes kuģis «Valpas» dodas uz «Frontex» misiju ES dienvidos

«Zapad-2017» mācībās no helikoptera izšauta raķete trāpa skatītājos

«Zapad-2017» mācībās no helikoptera izšauta raķete trāpa skatītājos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Krievijas kaujas helikopters trāpījis raķeti skatītājos militāro mācību “Zapad 2017” laikā. Tiek ziņots, ka smagi cietuši vismaz divi cilvēki. Incidents noticis poligonā uz dienvidiem no Sanktpēterburgas, kurā pirmdien, 18. septembrī, bija ieradies arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Mācības Krievijā un Baltkrievijā sākās pagājušajā nedēļā, un aplēses rietumvalstīs liecina, ka tajās piedalās vairāki desmiti tūkstoši karavīru.

Raķete kursu mainījusi kādas tehniskas kļūmes dēļ

Incidents, visticamāk, noticis pirms pāris dienām, vēsta portāls 66.ru. Tad poligonā “Lužinskii” Ļeņingradas apgabalā, kā ziņo vietējie mediji, atsaucoties uz aculieciniekiem,

mācību kaujas helikopters Ka-52 palaidis raķeti gaiss-zeme, un tā trāpījusi skatītājos, kas vēroja mācības. Raķete kursu esot mainījusi kādas tehniskas kļūmes dēļ.

Incidenta rezultātā sadegušas vismaz divas automašīnas.

Lidojošo atlūzu dēļ smagas traumas guvuši divi cilvēki. Avoti saka, ka abi esot žurnālisti.

Incidents notika poligonā “Lužinskii”, kas atrodas aptuveni 150 km uz dienvidiem no Sanktpēterburgas Ļeņiņgradas apgabalā.

Krievijas un Baltkrievijas kopīgās militārās mācības “Zapad 2017”, kas notiek ik pēc četriem gadiem, sākās pagājušajā ceturtdienā. Tās risinās vairākās militārajās bāzēs Baltkrievijā, kā arī trīs poligonos Krievijā, iesaistot tankus, artilēriju, bumbvedējus un citu kara tehniku. Saskaņā ar Maskavas un Minskas oficiālajiem datiem, kopīgajās mācībās piedalās nedaudz zem 13 000 karavīru. Taču rietumvalstīs, tostarp NATO, uzskata, ka patiesais militārpersonu skaits ir līdz simt tūkstošiem.

Novērotāji: Lielos mērogos viss par «Zapad-2017» ir skaidrs

Ņemot vērā aizvadīto gadu notikumus, it īpaši Ukrainas austrumos un Krimas aneksiju, Krievijas un Baltkrievijas kopīgajiem manevriem pievērsta īpaša uzmanība. Baltkrievijā pašlaik atrodas Latvijas Radio korespondents Uģis Lībietis, kurš seko līdzi militārajiem manevriem.

Viņš norāda, ja neslēdz iekšā medijus, tad par mācībām Baltkrievijā pilnīgi nekas neliecina, vismaz Minskā.

Tas ir saprotams, jo visas lielās aktivitātes notiek poligonos. Viens no šiem poligoniem – gaisa spēku un pretgaisa aizsardzības spēku poligons „Domanovskii” atrodas aptuveni 100 km attālumā no Minskas.

Baltkrievija un Krievija uzstāj, ka šajās nedēļu ilgstošajās mācībās tiek izspēlēts aizsardzības scenārijs. Tomēr NATO norāda, ka iekļauti arī uzbrukuma scenāriji. Vienlaikus aliansē un kaimiņvalstīs uzsver, ka nav bažu par tūlītēju uzbrukumu kādai no NATO austrumu flanga dalībvalstīm. Bet mācībām tiek uzmanīgi sekots, alianses ģenerālsekretārs NATO Jenss Stoltenbergs aicinājis uz mācību lielāku caurskatāmību.

Baltkrievija brīvprātīgi uzaicinājusi novērotājus no Latvijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas, Zviedrijas, Igaunijas un Norvēģijas.

Kā jau iepriekš daži no šiem novērotājiem ir teikuši, faktiski "kopējā bilde" pašlaik ir saprotama, taču nav iespējams būt visos poligonos vienlaicīgi un pārbaudīt visu vienlaicīgi.

Tāpēc kaut ko vairāk paši novērotāji spēs pateikt pēc tam, kad mozaīkas gabaliņi tiks salikti kopā. Kopskatu veidos dažādi novērotāji - gan tie, kas bija pirms mācībām, gan tagad mācībās, gan atašeji un novērotāji, kas pašlaik pārbauda mācības Krievijas daļā. Kad visi iesūtīs informāciju, tad arī būs iespējams vairāk pateikt, kā šīs mācības kopumā ir noritējušas

Tikmēr Lietuva paziņojusi, ka aizvadītajā nedēļas nogalē tās gaisa telpu uz pāris minūtēm pārkāpušas divas Krievijas transporta kara lidmašīnas Il-76, kas lidoja no Kaļiņingradas apgabala. Viļņā Ārlietu ministrija izsauca Krievijas vēstnieku, lai izteiktu protestu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti