Zagrebu satricinājusi 5,5 magnitūdas spēcīga zemestrīce

Horvātijas galvaspilsētu Zagrebu šorīt satricinājusi 5,5 magnitūdas spēcīga zemestrīce. Pazemes grūdieni izraisījuši bojājumus desmitiem māju, kā arī uz ielas stāvošām automašīnām. Gruvešu novākšanā jau iesaistījusies arī armija. Taču varas iestādes norāda, ka zemestrīce nebūt nav lielākais izaicinājums, ar ko valsts sastopas pašlaik. Daudz lielākus izaicinājumus rada cīņa ar koronavīrusa izplatību.

Zagrebu satricinājusi 5,5 magnitūdas spēcīga zemestrīceUģis Lībietis

5,5 magnitūdas spēcīgā zemestrīce, kas šorīt satricināja Horvātijas galvaspilsētu Zagrebu un tās apkārtni, ir bijusi spēcīgākā pēdējo 140 gadu laikā. Tai sekojuši vairāki spēcīgi pēcgrūdieni, kurus, kā norāda seismologi, prognozēt nav iespējams. Arī šoreiz jauni pazemes grūdieni ir iespējami vēl turpmākās trīs nedēļas.

Zemestrīcē bojājumi nodarīti desmitiem ēku, no kurām krītošie ķieģeļi un apmetums pamatīgi sabojājuši arī uz ielas stāvošās automašīnas. Zemestrīcē nolauzta arī smaile vienai no katedrālēm Zagrebas vecpilsētā. Sākotnēji tika ziņots, ka dabas stihijā dzīvību ir zaudējis viens jaunietis, taču vēlāk tika apstiprināts, ka kāda jauniete pašlaik atrodas slimnīcā kritiskā stāvoklī. Zemestrīces radīto gruvešu novākšanā šodien jau iesaistījusies armija.

Pazemes grūdieni izraisīja paniku iedzīvotājos, kuri agrā rītā glābiņu meklēja uz ielas un pilsētas parkos. Kā paziņojis Horvātijas premjerministrs Andrejs Plenkovičs, lai arī ārā ir diezgan vēss, iedzīvotājiem drošības pēc labāk būtu uzturēties ārpus ēkām, vienlaicīgi saglabājot mieru, piesardzību un arī ievērojot distanci. Tas tāpēc, ka arī Horvātija nav izņēmums un arī šajā valstī ir konstatēti jau vairāk nekā divi simti Covid-19 gadījumi. Zemstrīcē ir nedaudz cietušas arī vairākas slimnīcas, taču tās savu darbu turpina bez īpašiem pārtraukumiem.

Kā šodien paziņojis Horvātijas iekšlietu ministrs Davors Božinovičs, daudz lielāks drauds par šorīt piedzīvoto zemestrīci tomēr ir tieši koronavīrusa izplatība valstī.

Viņš norādījis, ka valdība arī turpmāk informēs sabiedrību par nu jau divu krīžu pārvarēšanu, balstoties uz profesionāļu ieteikumiem. Runājot par vīrusa izplatību, Božinovičs uzsvēris, ka šis vīruss joprojām liek uzdot ļoti daudz jautājumu. Un, ja zemestrīces seku novēršana galvenokārt ir tikai galvaspilsētas Zagrebas izaicinājums, tad pārējā valstī, nenoliedzami, pirmajā vietā ir cīņa tieši ar vīrusa izplatību.

Raģējot uz notikumiem Zagrebā, Eiropas Komisija ir paziņojusi, ka ir gatava piešķirt Horvātijai nepieciešamo palīdzību. Krīžu risināšanas komisārs Janezs Lenarčičs ir paziņojis, ka ārkārtas reaģēšanas koordinācijas centrs jau ir sācis sadarbību ar horvātu varas iestādēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti