«WikiLeaks»: Snoudens vēl nav pieņēmis Venecuēlas patvēruma piedāvājumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Interneta vietne „WikiLeaks” paziņoja, ka slepenu ASV izlūkdienestu ziņu noplūdinātājs Edvards Snoudens vēl nav piekritis Venecuēlas piedāvājumam sniegt viņam politisko patvērumu, kā to otrdien paziņoja Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes Ārlietu komitejas priekšsēdētājs Aleksejs Puškovs.

„Edvards Snoudens vēl nav oficiāli piekritis patvērumu Venecuēlā. Krievijas deputāts ierakstu „Twitter” ir izdzēsis,” mikroblogošanas vietnē „Twitter” rakstīja „WikiLeaks”.

Puškovs otrdien „Twitter” veica ierakstu ar tekstu, ka: "Kā jau mēs gaidījām, Snoudens ir piekritis [Venecuēlas prezidenta Nikolasa] Maduro politiskā patvēruma piedāvājumam.” „Acīmredzot šī iespēja Snoudenam šķita visdrošākā,” piebilda Puškovs.

Tomēr pēc nepilnas pusstundas šis ieraksts no Puškova „Twitter” konta tika izdzēsts. Pēc kāda laika tajā parādījās divi ieraksti, kuros teikts, ka informāciju par to, ka Snoudens pieņēmis Maduro piedāvājumu, Puškovs esot ieguvis no Krievijas ziņu telekanāla „Vesti 24”, kas to esot ziņojis, atsaucoties uz Maduro. Puškovs arī uzsvēris: „Visos jautājumos vērsties pie viņiem [„Vesti 24”].”

„Vesti 24” otrdien savā mājaslapā vēstīja, ka „Venecuēla beidzot ir saņēmusi bijušā CIP aģenta atbildi”. „Latīņamerikas valsts prezidents Nikolass Maduro saņēma oficiālu patvēruma lūgumu no Edvarda Snoudena,” piebilda telekanāls.

Puškovs oficiāli nepārstāv Krievijas valdību, bet viņam ir cieši sakari Kremlī un viņa uzskati ir pietuvināti prezidenta Vladimira Putina uzskatiem. Putina preses sekretārs atteicās komentēt ziņas par Snoudena lēmumu pieņemt patvērumu Venecuēlā, norādot, ka tādi jautājumi jāuzdod Puškovam.

Jau ziņots, ka piektdien Venecuēla piedāvāja Snoudenam patvērumu, un pirmdien Maduro aicināja Snoudenu izlemt, vai viņš vēlas patvērumu Venecuēla.

Snoudens ir lūdzis piešķirt viņam patvērumu 27 pasaules valstīm, bet lielākā daļa Eiropas valstu, kā arī Brazīlija un Indija viņa lūgumu noraidīja, bet kreisi noskaņotās Latīņamerikas valstis ir paudušas līdzjūtību.

Tiek uzskatīts, ka Snoudens turpina uzturēties Maskavas Šeremetjevas lidostā, kur viņš 23.jūnijā ieradās no Honkongas kā tranzītpasažieris, bet viņš nevar doties prom, jo ASV ir anulējušas viņa pasi un viņam nav ceļošanai derīga dokumenta.

Snoudens 20.maijā no ASV aizlidoja uz Honkongu. Atrodoties tur, viņš noplūdināja ASV un Lielbritānijas presē ziņas par slepenām programmām, ar kurām ASV izlūkdienesti izspiegojuši interneta un telefonsarunu datus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti