«Wikileaks» dibinātājs Asanžs ieguvis Ekvadoras pilsonību

Ekvadora piešķīrusi valsts pilsonību "Wikileaks" dibinātājam Džūljenam Asanžam, kurš jau vairāk nekā piecus gadus dzīvo šīs valsts vēstniecībā Londonā, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Ekvadoras Ārlietu ministrija paziņojusi, ka pērn decembra vidū apstiprināts Asanža pilsonības pieprasījums. Vienlaikus norādīts, ka Ekvadora “turpina meklēt alternatīvas”, lai atrisinātu jautājumu par Asanža statusu saskaņā ar starptautiskajām tiesībām un uztur sarunu ar Lielbritāniju.

Iepriekš Lielbritānijas ārlietu resors atklāja, ka Ekvadora pieprasījusi diplomātisko statusu Asanžam, taču Londona šo pieprasījumu neapstiprināja un sarunās par šo jautājumu neiesaistās. Diplomātiskās imunitātes iegūšana ļautu viņam pamest vēstniecības teritoriju un pēc tam arī valsti.

“Ekvadora zina, ka atrisināt problēmu var vien tādā gadījumā, ja Džūljens Asanžs pametīs vēstniecību un stāsies likuma priekšā,” norāda britu ministrijā.

Ziņots, ka Austrālijas pilsonis Asanžs ir interneta vietnes "Wikileaks" dibinātājs un 2010.gadā kļuva pazīstams visā pasaulē pēc tam, kad publicēja simtiem tūkstošu slepenu ASV dokumentu par karu Irākā un Afganistānā, kā arī lielu daudzumu diplomātisko vēstuļu.

Zviedrija 2010.gadā izdeva starptautisku orderi Asanža aizturēšanai, lai nopratinātu saistībā ar aizdomām par divām seksuālas uzmākšanās epizodēm un izvarošanu Zviedrijā pret sievietēm, kas bija vietnes "Wikileaks" brīvprātīgās līdzstrādnieces. Asanžs apsūdzības noraidīja, un pērn Zviedrijas prokuratūra izbeigusi septiņus gadus ilgušo izmeklēšanu šajā lietā.

Tomēr Asanžu joprojām var tikt aizturēts, ja atstās Ekvadoras vēstniecību, jo 2012.gadā pārkāpis nosacījumus atbrīvošanai no apcietinājuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti