«Volkswagen» varētu atpirkt uz ASV pārdotos automobiļus

Vācijas lielākais automašīnu ražotājs “Volkswagen”, kuru skāra skandāls saistībā ar kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūru, drīzumā varētu noslēgt vienošanos par pusmiljona automašīnu atpirkšanu no ASV.

Pērnā gada septembrī ASV tika atklāts, ka Vācijas autoražotājs “Volkswagen” speciāli pārprogrammējis tūkstošiem ražoto dīzeļautomašīnu motorus, lai laboratoriju emisiju testos tie uzrādītu krietni labākus rādītājus. Kopumā tika atklāts, ka šādi pārprogrammētas aptuveni 11 miljoni automašīnu visā pasaulē un aptuveni pusmiljons Savienotajās Valstīs.

Drīzumā gan “Volkswagen” varētu atpirkt visus uz ASV pārdotos automobiļus.

Tāpat “Volkswagen” šonedēļ panāca vienošanos ar ASV varasiestādēm, lai izvairītos no vērienīgiem tiesu darbiem. 

Saistībā ar šīm ziņām ceturtdien, 21.aprīlī, “Volkswagen” akciju vērtība, kas skandāla dēļ piedzīvoja dramatisku kritumu, atguvās par sešiem procentiem. Tiek lēsts, ka medijos par “Dīzeļgeitu” nodēvētais skandāls “Volkswagen” grupai kopumā izmaksās vairāk nekā desmit miljardus eiro.

Tikmēr vēl viens skandāls skāris autobūves gigantu “Mitsubishi”, kura krāpšanos ekonomijas testos pamanījuši konkurenti no “Nissan”. Šim uzņēmumam “Mitsubishi” ražoja vietējam tirgum domātus mazauto motorus. “Nisan” pamanītā nekonsekvence degvielas patēriņa datos likusi varasiestādēm sākt izmeklēšanu, bet “Mitsubishi” vadībai –  atvainoties.

“Saistībā ar degvielas patēriņa datiem, kurus mēs iesniedzām Transporta ministrijai savu mazizmēra automašīnu apstiprināšanai, mēs pamanījām, ka degvielas patēriņa testi bija viltoti, kā arī veiktas citādas pārbaudes, nekā noteicis Japānas regulators. Es dziļi atvainojos mūsu klientiem un katram mūsu akcionāram,” sacīja “Mitsubishi” prezidents Tetsuo Aikava.

Skandāls skāris vairāk nekā 60 tūkstošus Japānā pārdotu automobiļu, un tagad tiek veikta pārbaude, vai krāpniecība nav notikusi arī ar eksportam domātajiem auto. Tikmēr varasiestādes jau veikušas kratīšanu “Mitsubishi” rūpnīcas birojos Japānas centrālajā daļā. “Mitsubishi” ir otrs autobūves gigants, kuru skāris šāda veida skandāls. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti