«Volkswagen» skandāla dēļ ES dalībvalstīm draud tiesa

Eiropas Savienība (ES) piedraudējusi ar tiesu darbiem septiņām dalībvalstīm par to, ka tās nav spējušas izkontrolēt autobūves giganta “Volkswagen” veiktās manipulācijas ar izplūdes gāzu izmešu datiem un nav piedzinušas kompensāciju. 

Apsūdzības izvirzītāji uzskata, ka valstis nav adekvāti reaģējušas uz pērn konstatēto kaitīgo izmešu falsifikāciju un par to arī nav sniegušas pietiekamu informāciju tiesībsargājošajām iestādēm.

Šo valstu vidū ir Vācija, kurā “Volkswagen” grupa ir bāzēta, kā arī Lielbritānija un Lietuva. Kā precedents tiek izmantotas ASV, kas ļoti stingri vērsušās pret “Volkswagen” izdarītajiem pārkāpumiem, attiesājot no uzņēmuma vairāk nekā 16 miljardus ASV dolāru. 

Kā uzsvērusi Eiropas rūpniecības komisāre Elizabeta Bjenkovska – lai gan likumu ievērošana, pirmkārt, ir pašu autoražotāju pienākums, dalībvalstīm tie ir jākontrolē un jāpārliecinās, ka ražotāji strādā atbilstīgi Eiropas Savienības regulām.

Brīdinājuma izteikšana ir pirmais juridiskais solis un, ja Briseles kritika netiks ņemta vērā, dalībvalstis gaidīs tiesas process Eiropas Savienības tiesā Luksemburgā.

Jau ziņots, ka Vācijas kompānija aprīkoja automašīnas ar iekārtām, kas ļāva manipulēt ar izplūdes gāzu rādītājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti