«Volkswagen» no darba atstādina darbinieku, kurš iesaistīts izplūdes gāzu pētījumos ar cilvēkiem

Vācijas autoražotājs “Volkswagen” no darba atstādinājis administratoru, kurš bijis iesaistīts kompānijas pasūtītos pētījumos par degvielas izplūdes gāzu ietekmi uz cilvēku veselību.

Medijos šonedēļ nonāca ziņas, ka vairāku Vācijas autoražotāju izveidota Eiropas izpētes grupa testējusi dīzeļdegvielas izplūdes gāzes ar pērtiķiem un pat cilvēkiem.

Administrators Tomass Štegs, kura pārziņā bija attiecības ar Vācijas valdību un ilgtspējas jautājumi, atstādināts pēc paša lūguma. Štegs esot zinājis par eksperimentiem, bet neesot par tiem informējis toreizējo kompānijas ģenerāldirektoru.

Paziņojumā par viņa atstādināšanu teikts, ka kompānija  izdarījusi pirmos secinājumus izmeklēšanā par veiktajiem eksperimentiem, kas izpelnījās plašu sabiedrības kritiku. Autoražotāji, kas iesaistīti skandālā, atzinuši savu vainu tikai pērtiķu izmantošanā, lai gan medijos izskanējusi informācija, ka testos piedalījušies arī cilvēki. Eiropas izpētes grupu savulaik izveidoja trīs Vācijas autoražotāji – “Volkswagen”, “Daimler” un BMW.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti