«Volkswagen» kritizē ES plānu būtiski samazināt auto gāzu izmešus

Vācijas autobūves koncerna “Volkswagen” vadītājs Herberts Dīss kritizējis Briseles apstiprināto plānu samazināt automašīnu gāzu izmešus. Tas paredz līdz 2030.gadam par 35% samazināt jauno automobīļu CO2 emisiju. 

Dīss norādīja, ka tik būtisks samazinājums nozīmē sāpīgu revolūciju, nevis pārvaldāmu pāreju. Cilvēkiem nākotnē vairs nebūšot pieejami Vācijā ražoti lēti mazi automobiļi. Pārāk ambiciozi Eiropas Savienības (ES) mērķi automašīnu izplūdes gāzu samazināšanai varot novest arī pie vismaz 100 tūkstoš darbvietu likvidēšanas.

Tikmēr žurmālisti atgādina, ka Eiropas Komisija bija ierosinājusi jauno mašīnu gāzu izmešu apjomu līdz 2030.gadam samazināt par 30% un šo plānu atbalstīja arī autoražošanas lielvalsts Vācija. Taču Eiropas Parlaments pagājušajā nedēļā atbalstīja ambiciozāku mērķi – samazinājumu par 40%.

Savukārt ES dalībvalstu vides ministri šonedēļ Luksemburgā vienojās, ka no 2020.gada līdz 2030.gadam mēģinās panākt auto izplūdes gāzēs esošā oglekļa dioksīda emisijas samazināšanu par 35%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti