Volgogradā piecu dienu sēras; pilsētā un valstī drošības pasākumi

Divos teroraktos divu dienu laikā Volgogradā  dzīvību zaudējuši vismaz 30, bet ievainoti vairāk nekā 100 cilvēku. Krievijas dienvidu pilsēta atrodas salīdzinoši netālu no nemierīgā Ziemeļkaukāza. Avoti tiesībsargājošās iestādēs ziņo par saistību ar Dagestānas nemierniekiem, un Krievijas medijos jau izskanējuši aizdomās turēto vārdi. Izmeklētāji pašnāvnieku sarīkotos uzbrukumus uzskata par saistītiem, un norāda, ka abos sprādzienos izmantotas vienas un tās pašas sprāgstvielas.

Izmeklētāji aizdomās par svētdienas terorakta sarīkošanu Volgogradas dzelzceļa stacijā tur kādu Pāvelu Pečenkinu, vēsta ziņu aģentūra „Interfax."

Informācijas avots aģentūrai stāstījis, ka Pečenkins esot dzimis Marijelas republikā, kas atrodas uz austrumiem no Maskavas, un bijis feldšeris „ātrajā palīdzībā". Savukārt radio „Echo Moskvi" žurnālists Aleksejs Solomins noskaidrojis, ka Pečenkins strādājis Kazaņā, bet tad pazudis. „Interfax" ziņo, ka pagājušā gada pavasarī viņš pievienojies nemierniekiem Ziemeļkaukāzā un pieņēmis musulmaņu vārdu Ansars al Rusi. Avots norādījis, ka vēl šī gada septembrī Pečenkina vecāki ieradušies Dagestānā, lai dēlu atrastu, taču nesekmīgi. Viņa vecāki esot nodevuši asins paraugus izmeklētājiem DNS analīzēm.

Svētdien ap pusdienlaiku nogranda sprādziens pilsētas dzelzceļa stacijā, pie metāla detektora rāmja pasažieru pārbaudes zonā, un bojā gāja 17 cilvēku. Iespējams, kopā uzspridzinājās vīrietis un sieviete. Medijos izskanējusi informācija par kādu dagestānieti Oksanu Aslanovu, kura bijusi precējusies ar diviem islāmistiem, kas nogalināti sadursmēs ar Krievijas federālajiem spēkiem.

Pirmdien no rīta ap 9 pēc vietējā laika, kad cilvēki devās uz darbu, Volgogradu šokēja vēl viens terorakts. Pie tirgus un lielveikala uzsprāga trolejbuss. Sprādziena vilnis bija tiks spēcīgs, ka no transporta līdzekļa pāri palicis tikai karkass un priekšējā daļa- jumts pilnībā iznīcināts, izsisti blakus esošo māju logi un nogāzti tuvējie koki. Bojā gāja vismaz 14 cilvēku, vēl vairāki atrodas slimnīcā smagā stāvoklī.

Izmeklēšanas komiteja paziņojusi, ka trolejbusu uzspridzinājis vīrietis- pašnāvnieks, viņa ķermeņa daļas nosūtītas uz ekspertīzi. Abos uzbrukumos izmantotās sprāgstvielas bijušas identiskas, tādēļ izmeklētāji uzskata, ka terorakti ir saistīti, un spridzekļi, „iespējams, izgatavoti vienuviet."

Pirmdienas uzbrukums ir trešais terorakts Volgogradā divu mēnešu laikā. Oktobra nogalē satiksmes autobusā uzspirdzinājās pašnāvniece, nogalinot sevi un vēl sešus cilvēkus. Izmeklētāji paziņoja, ka tā bijusi 30 gadus vecā Naida Asijalova, kāda Dagestānas nemiernieku grupējuma komandiera sieva.

No pirmdienas Volgogradā izsludinātas piecu dienu sēras. Saistībā ar paaugstinātiem terorisma draudiem reģionā, varas iestādes lūgušas iedzīvotājus tuvākajās dienas, tostarp sagaidot Jauno gadu, iztikt bez pirotehnikas lietošanas. Drošības pasākumi pastiprināti arī citos Krievijas reģionos, tostarp, Maskavā.

Drošības situācija Krievijas dienvidu reģionos ir īpaši aktuālas jautājums arī pirms februāra Ziemas Olimpiskajām spēlēm Sočos, kas tāpat atrodas salīdzinoši netālu no nemierīgās Dagestānas. Divi terorakti Volgogradā notikuši, kad līdz olimpiādei atlikušas 40 dienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti