Volgogradā notiek pretterorisma reidi; sprādzienu upuru skaits - 34

Krievijas pilsētā Volgogradā sākta vērienīga policijas operācija. Pilsētā patrulē vairāk nekā pieci tūkstoši likumsargu, pārbaudot iedzīvotāju dokumentus un meklējot līdzatbildīgos divos asiņainajos terora aktos. Tikmēr pašnāvnieku uzbrukumā dzīvību zaudējušo skaits pieaudzis līdz 34 personām.

Policisti nakts aizsegā veica kratīšanas Volgogradas kafejnīcās, veikalos un citās sabiedriskās vietās, lai pārbaudītu apmeklētāju dokumentus. Tā bija daļa no pretteroristiskās operācijas, kurai dots nosaukums "Viesulis". Galvenais tās mērķis ir atrast iespējamos Ziemeļkaukāza grupējumu kaujiniekus, kuri varētu būt līdzdarbojušies asiņaino terora aktu organizēšanā.

Policisti aizturēja astoņdesmit septiņus cilvēkus, viņiem vai nu nebija dokumentu vai arī atļaujas nēsāt ieročus. Viņi tika aizvesti uz policijas iecirkņiem, lai pārbaudītu viņu identitāti.

Patruļās nakts laikā vairāk nekā pieciem tūkstošiem policistu pievienojās arī brīvprātīgie. Bet citi iedzīvotāji abas asiņaino notikumu vietas klāja ar ziediem bojā gājušo piemiņai. Vēl vairāki cilvēki pēdējās diennakts laikā zaudējuši cīņā par savu dzīvību, līdz ar to kopējais bojā gājušo skaits pieaudzis līdz 34. Dažu dzīvība joprojām karājas mata galā, viņi pārvesti uz Maskavu.

Netiek izslēgts, ka tuvāko mēnešu laikā līdzīga asinsizliešana, pat par spīti drošības dienestu aktivitātēm, varētu atkārtoties. Daudzi drošības eksperti nav pārliecināti, vai tuvojoties Soču olimpiskajām spēlēm, iespējams izkontrolēt tik milzīgu teritoriju.

Tikmēr Volgogradā, kur izsludinātas piecas sēru dienas, notikušas pirmās bojā gājušo bēres. Pirmie zemē guldīti divi Krievijas dzelzceļa darbinieki, kuri strādāja pie drošības kontroles brīdī, kad tur uzspridzinājās terorists.

Jau ziņots, ka svētdien Volgogradas dzelzceļa stacijā uzspridzinājās teroriste pašnāvniece, bet pirmdien trolejbusā - terorists pašnāvnieks. Domājams, ka abus teroraktus sarīkojuši islāmistu ekstrēmisti no Ziemeļkaukāza.

21.oktobrī Volgogradā pilsētas satiksmes autobusā uzspridzinājās teroriste pašnāvniece no Dagestānas, nogalinot septiņus cilvēkus. Šie teroristu uzbrukumi Krievijas dienvidrietumos pastiprina bažas par drošību februārī gaidāmajās Ziemas olimpiskajās spēlēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti